Týraný pes se choval divně a páníček ho následoval do lesa. Našel tříletou holčičku, která mrzla v příkopu

Fotografie: Depositphotos

Pejsek, který si sám prošel nepěkným začátkem života, dobře ví, jaké to je trpět a jak je důležité, aby vás někdo zachránil. Sám se stal hrdinou, když objevil mrznoucí holčičku.

Fenka Peanut byla zachráněna, když byla ještě štěňátko. Lidé ji nalezli v lese, měla zlomené obě přední tlapky, několik žeber a žaludek plný odpadků. Zuboženého pejska se ujal útulek v Michiganu a poskytli tam Peanut nejlepší možnou péči. Ta se postupně ze svých zranění zotavila a mohla být dána k adopci. Že bude ona sama tím, kdo zachrání lidský život, v tu chvíli nikdo netušil.

Fenka našla milující rodinu

Peanut byla adoptovaná do milující rodiny. Žila v rodinném domě poblíž lesa u páru starších manželů. Její původní majitel, který ji delší dobu týral, byl obviněn a bude čelit důsledkům svého jednání. Peanut se však velmi rychle zabydlela v novém domově a zdálo se, že na nedávné strasti už zapomněla. Její nová panička je však přesvědčená, že pokud by Peanut sama neprožila týrání, možná by v situaci, která se později stala, reagovala jinak.

Nedlouho poté, co si rodina fenku adoptovala přišel do útulku dopis, ve kterém nová panička vylíčila událost, ve které byla Peanut hlavní hrdinkou. Dopis začínal těmito slovy: „Vážení psí záchranáři! Musím se s vámi podělit o srdcervoucí příběh o tom, jak dobrý pejsek Peanut je! Pro naši rodinu je opravdu požehnáním a jsme rádi, že je tu s námi.”

Peanut ho zavedla k promrzlé holčičce

Dnes Peanut zachránila život tříleté holčičky. Kolem 11 dopoledne začala Peanut běhat kolem domu, hlasitě štěkala a dožadovala se pozornosti. Běhala po schodech nahoru a dolů, až se jí podařilo vylákat z garáže jejího pánečka, který tam zrovna na něčem pracoval. Manželovi to nedalo, nechápal co po něm Peanut chce, ale následoval ji. Ta hned ze dveří vystartovala přes zadní zahradu k blízkému lesu.

Páneček ji následoval a to k čemu ho Peanut přivedla ho úplně šokovalo. V příkopu ležela malá holčička a třásla se zimou. Ihned ji zabalil do svého svetru a stále nevěřící, co se to tu děje, ji odnesl do domu. Ihned zavolali lékaře i policii. Holčička byla vyděšená a jediné slovo, které řekla bylo „Pejsek“. Byla převezena do nemocnice, kde se zjistilo, že naštěstí nemá žádná vážná zranění a není v ohrožení života.

Holčička i její sestra žily v nelidských podmínkách

Celý příběh však zase tak vesele nekončí. Policie totiž brzy zjistila, odkud dívka pochází. Bydlela v nedaleké usedlosti. Když tam však policie dorazila, zjistili, že v domě panují dle jejich slov „nebezpečné a nehygienické životní podmínky”. Ukázalo se, že v domě žije ještě jedna malá holčička a obě vykazovaly známky zanedbané péče.

Obě dívky si převzal úřad pro ochranu dětí, co s nimi bude, určí až vyšetřování. Zda se dívka na místě ocitla sama nebo ji tam někdo nechal se teprve zjišťuje. Nakonec tedy Peanut nepřímo zachránila dvě holčičky, s kterými sdílela stejný osud. Když vás nemilují ti, kteří by vás milovat měli a chovají se k vám hůř než k hadru. Snad budou mít děvčátka v budoucnu stejné štěstí jako Peanut a dostanou se do milující rodiny.

Zdroj: Newsner