Učitelka a zároveň matka jedno z žáků dala dětem za úkol napsat Bohu svá přání. Ze slov svého syna se okamžitě rozbrečela

Fotografie: Depositphotos

Vztah mezi dítětem a rodiči je stejně důležitý jako pestrá strava pro zdraví člověka. Vypněte televizi a travte více času se svými dětmi.

Zuzana je mladá maminka a učitelka na základní škole. Miluje svou rodinu i svou práci. Shodou okolností učí na škole, kam chodí i její osmiletý syn Ben. Jednoho dne zadala Zuzana svým žákům úkol napsat Bohu, nebo jakékoli jiné bytosti vyšší síly, svá nejtajnější přání. Jedna práce Zuzanu zasáhla u srdce.

Nejtajnější přání žáků

Zuzana byla zvědavá, co všechno se dočte v pracích svých žáků. Někdy ji skutečně mile překvapí, když děti napíšou i něco jiného, než jen přání dostat nejnovější videohry, počítač, mobil atd. Obsah jedné z prací ji skutečně zasáhl tak, jak by nikdy nečekala. Rozhodla se úkol přinést domů a dát přečíst svému manželovi. Byla zvědavá, co si pomyslí. Manžel začal číst.

Fotografie: Pixabay

Pane, obracím se na tebe s velmi jednoduchou prosbou, jejíž splnění pro tebe bude určitě hračka. Nechci nic jiného, než aby si ze mě udělal televizi. Mám pocit, že je to jediný způsob, jak upoutat pozornost svých rodičů. Táta je schopný sledovat televizi, i když přijde domů z práce unavený. Nikdo se mě nezeptá, jak se cítím. Mám pocit, že nemám na výběr. Prosím pane, vyslyš mé přání.“ Když muž dočetl, pouze usoudil, že to nešťastné dítě má opravdu hrozné rodiče. Zuzana se k němu ale otočila se slzami v očích a odpověděla: „To napsal náš syn.“

Jak mohou děti nepozorností rodičů trpět

Je nutné si uvědomit, že jako rodiče jste pro své děti těmi nejdůležitějšími lidmi na světě. Rodiče jsou zodpovědní za naplňování všech fyziologických potřeb dítěte, přinášení pocitu bezpečí a lásky. Chcete-li pro jeho zdravý vývoj to nejlepší, aby z vašeho dítěte vyrostl dobrý člověk, zahoďte iPad, vypněte televizi, odpojte Xbox, nic z toho totiž pro dítě není důležité tak jako vy.

Fotografie: Pixabay

Nenavázat se svým potomkem vztah je stejně vážné, jako nepřidávat do stravy všechny životně důležité látky. Současné studie ukazují, že děti, kterým se rodiče nevěnovali, mají v dospělosti řadu vlastností stejných jako děti, které vyrůstaly v dětským domovech.

  • Snížená schopnost setrvat delší dobu na jednom pracovním místě
  • Poznání sebe sama, až když se samy stanou rodiči
  • Nespočet různých vztahů
  • Obvykle nižší vzdělání, než odpovídá jejich inteligenci
  • Častěji trestané ve vězení
Fotografie: Pixabay

Myslete na své děti

Děti, kteří se snaží o pozornost svých rodičů, ale nedostává se jim, trpí. A tak jsou na spoustu problémů samy, proto také často zlobí. Pokud vaše dítě začalo čím dál tím častěji nosit poznámky ze školy, než na něj začnete křičet, popřemýšlejte, jak často se mu věnujete. Je dost dobře možné, že jeho zlobení je ve skutečnosti volání o pomoc, protože, když bude dělat ve škole neplechu, konečně si jej začnete všímat.

Zdroj: Newsner