Nejúspěšnější recept na tenké palačinky a tři neobvyklé polevy k nim

Palačinky milují děti i dospělí, jen málokdo je nesnáší. Jejich příprava je velmi jednoduchá a pokud dodržíte určité postupy, mohou být vaše palačinky krásně tenké.

Pokud patříte mezi osoby, kterým jejich rodiče dělali již jako dětem palačinky, určitě jste si toto jídlo zamilovali. Existuje nespočet náplní, které lze do palačinek dát a každý si po vyzkoušení oblíbí nějakou určitou. Jestliže patříte mezi ty, kteří palačinky připravují pravidelně, ale nedaří se vám je udělat tenké, zkuste se držet určitých rad. Zároveň vyzkoušejte netradiční náplně, které se mohou do palačinek dát.

Suroviny, které si nachystejte na palačinky

Na přípravu velmi tenkých palačinek nepotřebujete moc surovin. Nachystejte si proto:

  • 3 vejce
  • 2 sklenice mléka
  • 1 sklenici horké vody
  • 1,5 hrnku hladké pšeničné mouky
  • 2 lžičky cukr
  • 1 / 2 lžičky sůl
  • 4 PL rostlinného oleje + olej na smažení
  • 1 / 2 lžičky soda

Postup přípravy je velmi jednoduchý

V prvním kroku příprav si vezměte hrnec a nalijte do něj mléko. Mléko postupně ohřívejte a přilijte k němu sklenici horké vody. V další misce si ušlehejte vejce, cukr a sůl. Vše šlehejte metličkou, ale pokud byste chtěli, můžete použít i ruční mixér. Až budete mít ušleháno, přilijte ke směsi také teplé mléko a olej.

Do směsi přisypte i prosátou mouku a metličkou vypracujte těsto. Protože už vám nezbývá moc ingrediencí, které byste mohli přidat, rozpusťte si ve sklenici horké vody sodu. Sodu ve vodě důkladně rozmíchejte, a nakonec ji také nalijte do již připraveného těsta na palačinky. Nyní máte těsto na palačinky hotové a můžete se rovnou pustit do jejich smažení.

usmažené palačinky

Náplň do palačinek nesmí chybět

Co by to bylo za palačinky, kdybyste je měli jíst suché. Ke každé palačince patří nějaká náplň, která udělá palačinky dokonalým jídlem. Pokud už vás ale nebaví marmelády nebo čokoládové pomazánky, zkuste si třeba tuto netradiční náplň. To může být třeba náplň s masem a houbami. Na oleji si orestujte nakrájené houby s masem a po dosmažení těmito surovinami můžete naplnit palačinky.

Brambory se sýrem mohou být také náplní palačinek

Další netradiční náplní, kterou si můžete dát do palačinek, jsou brambory se sýrem. Nejprve si z uvařených brambor udělejte bramborovou kaši a poté si na pánvičce osmažte cibuli, na ní přidejte nastrouhaný sýr a také koření podle chuti. Nakonec naplňte palačinku bramborovou kaší se směsí z pánve a máte hotovo.