Udržet pračku čistou nemusí být vůbec složité. Postačí k tomu běžné věci z domácnosti

Každá pračka by měla být udržována pokud možno v maximální čistotě. Na drahé výrobky k tomu určené zapomeňte. Pomůže něco jiného. Jsou to věci, u kterých je unikátní hlavně to, že je úplně běžně najdete doma. Stačí sáhnout na to správné místo a také je použít tak, jak to radí odborníci. Navíc se jedná o věci, které oproti specializovaným produktům stojí pouze pár korun. I v tom je jejich velká výhoda, na kterou bychom neměli v žádném případě zapomínat.

Proč je čistota pračky tolik důležitá?

Než se podíváme na hlavní postup vyčištění pračky, je třeba zmínit i důvody, proč je její čistota tak důležitá. V první řadě má vliv na to, jak dokáže vyprat vaše prádlo. Jakékoliv usazené nečistoty mohou způsobit to, že prádlo nebude dokonale čisté a bude mít na sobě stopy skvrn. Různé bakterie v pračce zase způsobí tvorbu nepříjemného zápachu jak v ní, tak i na oblečení.

Opomíjet by se nemělo ani to, že špatně udržovaná pračka se výrazně negativně podepisuje na celkové životnosti. V praxi to znamená, že se mohou poškodit vnitřní součástky a tento nezbytný spotřebič bude muset do servisu. Abyste tomu všemu předcházeli, podívejte se, jak pračku udržovat.

Co budete potřebovat?

Jak jsme zmínili, kvůli vyčištění pračky nemusíte kupovat žádné předražené a často mnohem méně účinné produkty. Stačit vám budou pouze 2 věci, které máte běžně doma. O jaké se jedná?

  • 2 hrnky běžného octa
  • ¼ hrnku jedlé sody
  • ¼ šálku vody

Jak vše použít?

Použití je dvoufázové. Nejprve vezmete vodou a jedlou sodu, kterou v ní rozpustíte. Míchejte do té doby, než se soda dokonale nerozpustí. Jakmile je hotovo, běžte ke své pračce, otevřete zásobník na prací prášek a místo něj tuto vodu se sodou nalijte. Potom otevřete buben pračky, kam nalijete veškerý připravený ocet.

Následně už stačí pračku pustit. Samozřejmě na prázdno, bez vkládání prádla. Co je velmi důležité, to je teplota. Čím je větší, tím lépe. některé pračky umí dosáhnout i teploty 95 stupňů Celsia, což je pro vyčištění ta nejlepší volba. Prací program by měl být standardní, bez prvotního máchání. A jak často by mělo čištění pračky probíhat? To záleží na tom, jak často ji používáte. Postačí interval v rozmezí 1 – 3 měsíce.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]