Utajované léčivé schopnosti skořice: Odstraní zažívací potíže, cukrovku, žaludeční vředy a podpoří boj proti obezitě! Takto si ji připravte

Nejen, že je skořice chutná třeba na šlehačce v kávě či když ji přidáte do různých dezertů. Málokdo ví, že vám může pomoci i při vážných problémech. 

Skořice je známá hlavně jako koření, které můžete dát do velké spousty pokrmů a dezertů. Zároveň není výjimkou, že si s ní dochutíte třeba kávu při posezení s kamarádkami. Její schopnosti ovšem nekončí jen v její chuti, dokáže toho pro vaše tělo udělat mnohem více. Je totiž velmi dobrým zdrojem živin a antioxidantů. Již od starověku je používána jako univerzální lék na zdravotní neduhy a využití si dozajisté najde i v tomto století.

S čím vším vám může pomoci

Hubnutí již nebude problém:

Skořice má schopnost regulovat činnost slinivky břišní a dokáže prodloužit váš pocit sytosti, tím pádem nebudete mít jen tak hned po jídle chuť na další chod. Urychluje trávení tuků a pomáhá zrychlovat proces štěpení bílkovin v tenkém střevě. Díky tomuto procesu zabraňuje tvorbě přebytečné tukové tkáně. Měli byste konzumovat jeden gram mleté skořice po jídle.

Pokud máte problémy s trávením:

Ať už trpíte na anorexii či na žaludeční vředy, jedna lžička mleté skořice před jídlem vám může výrazně pomoci. Má totiž blahodárné účinky na trávicí soustavu. Zároveň dokáže ničit bakterii Helicobacter pylori, která je zodpovědná za vznik onemocnění, jako jsou gastritida, gastroduodenální vředy či dokonce rakovina žaludku.

Odstraňuje nepříjemný zápach z úst:

Pokud víte, že dodržujete hygienu tak, jak máte a stejně máte problémy s nepříjemným zápachem z úst, pak může být jeho původce v poruše trávícího traktu, zejména v žaludku. Skořice ovšem dokáže regulovat žaludeční činnost a ničí mikroby zodpovědné za nepříjemný zápach. Zároveň dokáže přímo odstranit tento pach díky své velmi silné vůně.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]