Nechápala jsem, proč si babička už 62 let dává česnek pod polštář. Co se stane, vás překvapí!

česnek pod polštářem

Blahodárný česnek přináší řadu užitečných přínosů nejen pro svět gastronomie, ale také pro lidský organismus. Zde najdete ty nejzajímavější z nich.

Česnek je již mnoho let důležitým zdrojem dobré chuti v jídle, a to ve všech kuchyních světa. Moderní medicína a její příznivci však již dnes také ví, že tato blahodárná potravina přináší řadu užitečných přínosů pro lidské tělo, a to včetně jeho očisty nebo rychlého uzdravení z lehkých nemocí. Níže jsme proto pro vás sepsali jeho nejzajímavější benefity, které může získat naprosto každý. Kromě toho je také možné, že vám pomůže odehnat z domácnosti veškeré démony.

Česnek versus nachlazení

Česnek vám pomůže rychleji se uzdravit z nachlazení – ve skutečnosti jeho pravidelnou konzumací snížíte riziko vzniku tohoto nepříjemného onemocnění až o 50 %. Pokud byste se však nachladili, stačí přidat tuto blahodárnou potravinu do svého jídelníčku a již během několika dní se budete cítit mnohem lépe

Podporuje srdce a krevní oběh

Vědci z University of Alabama USA také zjistili, že česnek má velmi příznivé účinky na srdeční sval a krevní oběh. Jeho konzumace totiž pomáhá uvolňovat cévy, díky čemuž může krev mnohem lépe proudit po těle. V důsledku pak srdce nemusí pumpovat příliš tvrdě, aby dokázalo přenést kyslík do orgánů a dalších potřebných částí organismu.

nemoc srdce

Lepší noční spánek

Česnek přichází s mnoha dalšími výhodami – dokonce vám může pomoci lépe spát v noci. Obsahuje totiž velmi užitečné antioxidanty, které usnadňují tělu přechod do spánkového režimu, a tak budete mnohem snáze usínat.

Je nabitý důležitými živinami

Česnek jako jeden z mála druhů zeleniny obsahuje hodně kalorií na gram, a to až 100 kalorií na 100 gramů. Naštěstí jej však ve většině případech lidé přidávají do jídla ve velmi malém množství, takže se nemusíte bát, že byste kvůli němu přibrali na váze. Kromě toho obsahuje poměrně velké množství bílkovin a pokročilých sacharidů, které vám pomohou k lepším fyzickým i duševním výkonům.

Obsahuje mnoho vitamínů

Česnek obsahuje spoustu užitečných živin, jako jsou vitamíny A, C, D, B6 a B12 a vápník, železo a dobré množství hořčíku. Jeho konzumace proto podpoří funkci mnoha orgánů ve vašem těla a zároveň podpoří obranyschopnost jeho imunitního systému. Rozhodně se proto nebojte přidat česnek do svého každodenního jídelníčku.

česnek na talíři

Očista těla

Česnek se stal pro tělo důležitou superpotravinou, tudíž není divu, že vám dokáže pomoci opravdu v mnoha směrech. Dalším z nich je také očista těla od nahromaděných toxinů a jiných nebezpečných prvků. Obsahuje totiž silné antioxidanty, které tyto sloučeniny ničí a pomáhá je tělu snáze vyloučit ven.

Odhání démony

Užívání česneku sahá až do starověkého světa, kde byl používán k odvrácení škůdců a tvořil nedílnou součást různých obřadů. Kromě toho však také někteří lidé věřili, že pomáhá odhánět démony. Pokud se tedy bojíte ve své domácnosti, zkuste po ní roznést několik stroužků česneku.