Matka skončila v nemocnici poté, co koupila vánoční stromeček. Může se to stát komukoliv

Fotografie: Kgbo / Creative Commons / Attribution 2.0

Tradiční nakupování vánočního stromku skončilo pobytem v nemocnici. Žena popsala, co se stalo, a teď varuje všechny citlivé lidi, aby si dali pozor.

Její šestiletý syn se moc těšil na Vánoce, a tak byl společný výběr a nákup vánoční jedle událostí. Jako rodina vybrali společně ten nejkrásnější vánoční stromeček a rodiče ho uvázali na střechu auta a chystali se odjet domů. Už když si sedala do auta, cítila, jak ji svědí ruce, ale nevěnovala tomu pozornost. Následující den však skončila v nemocnici.

Už během cesty domů ji svědily ruce

Rodina z australského Sydney se ten den vydala na místní pláže, kde se každoročně prodávají živé vánoční stromky. Niki Waldegrave s manželem přivázali stromek a nasedli do auta. Už chvíli na to však Niki pocítila silné svědění na rukou, avšak nevěnovala tomu pozornost. Je alergik a trpí i na ekzémy, a tak se nedomnívala, že by šlo o něco vážného.

Když ale dorazili domů, všechno se začalo ještě zhoršovat. Kopřivka se jí rozšířila z rukou na celý obličej a hrudník. Kůže ji neskutečně svědila a začaly se na ní tvořit vodnaté puchýře, ze kterých vytékala tekutina. Niki byla vyděšená, nic podobného se jí nikdy nestalo. Vzala si tedy lék na zmírnění alergie a doufala, že do rána bude vše v pořádku.

Další den ráno to bylo ještě mnohem horší

Bohužel se tak nestalo, další den ráno to bylo ještě horší. „Když jsem se probudila, oblast kolem hlavy a krku byla velmi zanícená, oči jsem téměř nemohla otevřít,“ vzpomíná Nikki. Okamžitě sedla do auta a jela do nemocnice. Tady jí lékaři diagnostikovali vážnou alergickou reakci na vánoční stromek. Dostala antibiotika i kortizonovou mast, ale trvalo ještě dlouho, než se její podrážděná kůže opět zahojila.

O svoji zkušenost se Niki podělila na internetu a poskytla i fotografie, na nichž její kůže vypadá, jako by byla silně popálená od sluníčka. Její zkušenost však rozhodně není ojedinělá. Někteří citliví lidé, kteří trpí alergií na pyly a prach, mohou mít problém i s vánočním stromkem. V jehličí se totiž může skrývat mnoho pylových alergenů, ale i prach nebo plísně.

Zvažte pořízení umělého stromku

Pro lidi s alergií se tak umělý stromek zdá jako lepší varianta. I tady je však potřeba, aby byl přes rok skladován na suchém místě a byl pečlivě zabalen do igelitu. I na umělém stromku se mohou tvořit plísně, které pak citlivé osoby mohou podráždit. Proto je dobré umělý stromek nejdříve pořádně osprchovat a nechat oschnout, velmi tak snížíte riziko, že vás bude dráždit prach nebo plísně.

Pokud jste alergici, ale živého stromku se nechcete vzdát, vybírejte ten, který je čerstvě uříznutý, bude obsahovat méně plísní. Vyhněte se borovici, jež sama o sobě obsahuje silné alergeny. Smrk nebo jedle jsou lepší variantou. Pokud máte možnost strom osprchovat, udělejte to. Dostanete tak z něj mnoho prachu i pylových alergenů. Samotné zdobení stromku raději přenechte jiným členům domácnosti.

Zdroj: 7news

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*