Tip na to, jak ozdobit vánoční stromeček: krok za krokem

Fotografie: Depositphotos

Výzdoba vánočního stromečku je pro někoho hračka a pro druhého utrpení, protože nemá zkrátka pro tento typ dekorování cit. Říkejte si co chcete, ale ozdobit stromeček tak, aby nepůsobil jako cirkus, nemusí být vždy snadné.

Proto vám přinášíme manuál, jak stromeček krok za krokem ozdobit. Vše je vhodné si předem naplánovat a rovněž je důležité držet se postupnosti v umísťování dekorací. Máte doma stromeček, máte dekorace? Super – tak jdeme na to.

1. krok – kontrola a úprava stromečku

Nejdříve zkontrolujte, zda je stromeček v dobrém stavu. Jde-li o umělý stromeček, vytáhněte jej dříve a urovnejte větvičky. Stromeček vytáhněte a srovnejte již jeden den před zdobením. Po roce v krabici bude pomačkané jehličí a větvičky potřebovat chvíli času, aby se srovnaly. Větvičky srovnávejte jednu po druhé a začněte ze spodní strany. Ujistěte se, že nemáte nikde větší mezery nebo dvě větvičky spletené k sobě apod.

2. krok – rovnoměrně umístěte světýlka

Světýlka se dávají jako úplně první, pokud je dáváte až nakonec, děláte to špatně. Světýlka se umísťují spíš do středu stromečku, aby se vytvořila oteplovací záře procházející větvemi, a také, aby ozdoby visící na okrajích byly krásně ozářeny. Zkontrolujte, zda je osvětlení stejnoměrné a nevznikají někde větší mezery.

3. krok – hlavní ozdoby

Hlavní ozdoby jsou ty, které tvoří základ barvy. To znamená, převažuje-li u vás zlatá, pověsíte nejdříve stejnoměrně všechny zlaté baňky. Pokud je barva stříbrná nebo červená, pak pověsíte zkrátka ozdoby klíčové barvy.

4. krok – doplňkové barvy

Nyní máte prostor pro pověšení dalších ozdob. Tedy různé dekorace v různých barvách. Ujistěte se, že vrstvy dekorací jsou vždy rovnoměrně rozvrženy ve větvích, takže nemáte někde příliš hodně stejných barev než v jiné oblasti. Pak by pozornost z celého stromečku sváděla pouze na jedno místo.

5 krok – extra zvláštní ozdoby

Pokud máte v plánu umístit i ještě nějaké speciální ozdoby, pak je to prostor právě nyní v pátém kroku zdobení. Jedná se o extravagantní pestrobarevné baňky, mašle, kytky, postavičky, ozdoby větších rozměrů atd.

6 krok – Ozdoba na špici

Někdo umisťuje na vrcholek stromečku hvězdu, jiný špici někdo jen mašli. V šestém kroku umístěte tedy vámi vybranou ozdobu na špici stromečku. A to už je v podstatě celé, pak už stačí pod stromeček umístit dárky.

Obrázek: pixabay