Jak snadno vyčarovat ozdobu na zdi nebo podlaze

Už jsme si psali o tom, že technika zvaná decoupage je nevyčerpatelná. Papírové nebo látkové vystřihované ozdoby se dají lepit téměř všude. Od nábytku, porcelánu, skla až po podlahu nebo stěnu. V dnešním článku se podíváme rovnou na dvě možnosti. Jednou je zdobení stěny a druhou zdobení podlahy. Ať už dřevěné či dlažby. Možná vlastníte starou chalupu a právě zde uvítáte tuto možnost a vybijete svou kreativitu.

Zdobení stěny

I stará stěna může dostat úplně jiný břink a bude působit dojmem, že je to tak schválně. Stačí pouze to správné lepidlo, papírové motivy, které jste si pečlivě vybrali pro zdobení a dobrou náladu. Existují metody, kterými se oprýskaní dělá úmyslně. No a škrabání a malování můžete nechat až na příští rok, pokud se vaše stěna olupuje bez úmyslu. Když umístíte do stejného místa i starý nábytek stylu Vintage, podtrhne to celkový dojem.

Veselé barvy

Máte-li rádi veselé barvy a vaše zdi nejsou pouze bílé, můžete se občas potýkat s problémem, najít vhodnou dekoraci. Stačí prohlédnout starý časopis nebo si zkrátka vytisknout obrázek, který najdete na internetu v barvách, které se vám líbí – vystřihnout a rovnou nalepit na stěnu.

Dětské omalovánky a časopisy

Omalovánky nebo dětské časopisy, jsou bohatým zdrojem, kde najdete spoustu pohádkových postaviček. Nemusíte být žádný malíř, abyste vytvořili dětem v pokojíčku úžasnou ozdobu. Z různě vystřihaných obrázků a papírových kousíčků lze seskládat například strom, jen si ho předem tužkou načrtněte na stěnu. Jeho korunu můžete ozdobit i barevnými květinami. Ty se dají rovněž jednoduše vyrobit z papíru.

Stará dřevěná podlaha

Ještě zůstaneme u chalupy. Pokud máte na vaší chalupě staré dřevěné podlahy a ještě se vám nechce do rekonstrukce, lze opět využít tuto techniku a ozdobit podlahy. Zapotřebí je pak přetřít motiv lakem, aby něco vydržel.

Stará dlažba

Stejně tak lze tuto metodu uplatnit u staré dlažby. Co se týká podlahy, mějte na paměti, že tady pouhé lepidlo stačit nebude. Budete muset použít lak a nejlépe v několika vrstvách. Nicméně se nejedná o složitou techniku, a pokud vás to navíc baví, pořádně si vyhrajete. Kdo si hraje – nezlobí!

Fotografie publikována se svolením phaendin Photography/FreeDigitalPhotos.net