Kreativní nápady na ozdobu oken z venkovní strany, které stojí za to

Každý si přeje, aby to měl doma hezké a nejen doma. To, co člověk vidí již zvenčí jsou okna, dveře, plot, přední zahrádka a vchod do domu. Ať už bydlíme v rodinném domku nebo v bytě, chceme, aby okna a dveře poutaly pozornost příjemným způsobem.

Jaká pěknější ozdoba by mohla existovat, než truhlíky na květiny, samotné květiny, záclony a závěsy, zajímavé žaluzie nebo dokonce rámové či posuvné okenice. Přinášíme vám inspiraci, jak učinit vaše okna neodolatelně krásné.

Dřevěné truhlíky

Dřevěné truhlíky jsou osvědčenou klasikou. Vyrobit si je zvládne šikovnější kutil sám, ale samozřejmě je možné koupit již hotový výrobek. Truhlíky barevně doplňují i pojízdné okenice po stranách.

Truhlík z barevných kousků dřeva

Pokud vám přijde vaše okno nudné, zkuste jej oživit pomocí kreativního truhlíku na květiny z barevných kousků dřeva. Ani zde nechybí dřevěné okenice, které dodají patřičné kouzlo venkova.

Plot za oknem

I tento truhlík vypadá rozhodně zajímavě. Vyrobit jej můžete sami nebo experimentovat s hotovými výrobky. Koupit truhlík a malý plot do záhonků, který přilepíte k truhlíku a opatříte jednotnou barvou.

Několik menších truhlíků

Je-li vaše okno takové, jako na tomto obrázku – složeno ze třech menších oken, pak namísto jednoho velkého truhlíku, použijte pro každé okno jeden menší. Bát se nemusíte ani barevných kombinací.

Okenní polička

Jestli toužíte po něčem odlišném, než jsou truhlíky, pak zkuste tuto okenní poličku s otvory přímo pro dané květináče. Polička hezky ladí s okenicemi, které jsou v tomto případě pouze dekorativní a neplní jinou funkci.

Pozinkované květináče

Místo truhlíků nebo poličky s květináči můžete použít i pozinkované květináče, které přímo připevníte pod okno.

Ozdoby na obyčejné truhlíky

Truhlík z klacíků

Truhlík jako polička

Obrázky: balconygardenweb