Stará trička nevyhazujte! Vyzkoušejte některou z těchto možností na jejich kreativní využití

Všichni máme doma ve skříni trička, která už nenosíme. Nicméně je skladujeme s tím, že se ještě budou hodit. Třeba na zahradu, grilování, na spaní nebo domácí nošení. Jsou i taková trička, kterých bychom se nejraději už zbavili úplně a jen zabírají místo. Pokud se tento případ týká i vás, máme pro vás bezva tipy, jak stará trička ještě využít.

Nástěnné umění

Máte trička se zajímavým potiskem či výšivkou, ale už ho nenosíte? Pak z nich zkuste vytvořit nástěnné umění. Potřebujete k tomu karton, polystyren nebo víko papírové krabice. V podstatě jen na něj umístíte část trička a z rubové strany přilepíte.

Lapač snů

Použijte staré tričko, nějaký dekorativní háčkovaný ubrousek, korálky, pírka a obruč na vyšívání.

Nosič pro dítě

Ze starého trička můžete vystřihnout pás, který si přehodíte přes rameno a umístíte do něj dítě. Takto se vám dítko ponese mnohem lépe.

Tašky z triček

Z triček je snadné vyrobit i tašky. Taška je lehoučká, skladná a můžete ji nosit složenou v kabelce. Při drobném nákupu vám přijde vhod.

Pelíšek pro mazlíčka

Ze starého nátělníku, mikiny či svetru můžete vyrobit pohodlný a měkký pelíšek pro domácího mazlíčka. Kočku nebo psa malého vzrůstu.

Dárkový obal

Ze starého oblečení můžete vytvořit skvělý dárkový obal. Ať někomu darujete knihu, láhev vína nebo cokoliv jiného. Namísto balicího papíru použijte látku, kterou získáte rozstřiháním starého oblečení.

Závěsný pelíšek pro kočky

Závěsný pelíšek učiní vaší kočku ještě více spokojenou. Jednak z trička či jiného kusu oděvu ucítí vaší vůni, a pak kočky tyto skrýše milují.

Dekorativní polštáře

Vyrobte si z vysloužilého oblečení dekorativní polštáře. Ať už do obýváku nebo dětského pokojíčku.

Šaty z trička

Tady stačí jen pár tahů a vykouzlíte z trička mini šaty bez ramínek. Použít můžete i tričko vašeho přítele či manžela. Z trička lze snadno vykouzlit i sukni.

Boudička

K výrobě boudičky budete potřebovat pouze staré tričko, kartonovou krabici a tavnou pistoli.

Měkké hadry

Tričkovina úžasně saje a dobře se používá při úklidu. Nastříhejte nepoužitelná trička na hadříky, které v každé domácnosti přijdou vždy vhod.

Šaty ze dvou triček

Ze dvou vyřazených triček můžete ušít jedny sportovní šaty.

Obrázky: new.smalljoys