Stačí stará pneumatika a v zahradě z ní vykouzlíte něco úžasného

Máte rádi recy věci? Pak jste tady správně a chvíli vydržte. Pokud máte v garáži nebo v kůlně nějaké staré pneumatiky a přemýšlíte, jak se jich zbavit, aby zbytečně nezabíraly místo, použijte je na vaší zahradě. Přinášíme vám bezva inspiraci, co vše z nich můžete vytvořit. Ať už dekoraci, posezení nebo praktickou pomůcku, kterou uvítají děti.

Houpačka

Stačí, když pneumatiku či více pneumatik natřete veselými barvami a zavěsíte pomocí lana nebo řetězů. Děti si takovou zahradní atrakci jistě zamilují.

Posezení z pneumatik

Z pneumatik můžete vytvořit i úžasné posezení. Opět stačí pneumatiky natřít barvou a opatřit kulatými polstrovanými polštáři. Na horní sedací část pneumatiky musíte nejdříve přilepit nebo přišroubovat kulatou desku. Existuje spousta tutoriálů na YouTube, jak vyrobit židli či taburet z pneumatiky.

Závěsný květináč

Z pneumatiky se lze vyrobit i úžasný květináč a nejen ten, co leží na trávníku vaší zahrady, ale i závěsný.

Jezírko

Jestli by v zahradě nemělo něco chybět, pak je to jezírko. V tomto případě je lepší využít velkou pneumatiku, třeba z traktoru. Pěstovat v něm můžete vodní rostliny, ale klidně v něm mohou plavat i ryby. Na YouTube najdete návody, jak krok za krokem postupovat.

Více jezírek

Dáváte-li přednost spíš přírodnímu vzhledu, pak by vás mohl zaujmout tento nápad. Jezírek lze zbudovat i několik vedle sebe. Použity byly pneumatiky různých velikostí.

Pelíšek

Z vaší staré a zaprášené pneumatiky v garáži může mít radost i váš domácí mazlíček. Jednoduše z ní lze vyrobit pelíšek.

Houpačka č. 2

Ještě máme pro vás jeden nápad na houpačku, pro menší děti. Stačí pneumatiku rozříznout napůl, natřít barvou, přimontovat pevnou desku, rukojeti a máte hotovo.

Pískoviště

Připravte svým dětem letní zábavu v podobě vlastního pískoviště. Stačí pneumatiku natřít barvou, přilepit vnitřní měkký okraj z pěnovky, naplnit pískem a zábava pro děti je na světě.

Zahradní dekorace

Tato dekorace vypadá úžasně. Přilepte k sobě tři nebo více pneumatik a nabarvěte je motivem cihly. Pak už stačí nasypat hlínu, přidat kytky a připevnit stříšku.

Obrázky: balconygardenweb