Vědci odhalili, jak vypadá ideál dokonalého ženského těla

Muži se stále přou o to, jak vypadá ideální žena. A něžné pohlaví? To stále není spokojeno s tím, jak vypadá. Vědci však mají o ideálu ženské krásy jasno. Právě ti totiž zveřejnili celkem zajímavou studii o tom, jak by měl vypadat takový ideál ženské krásy. A pozor. Nezaměřili se jenom na to, jak má taková žena vypadat, ale i na to, jaké tělo je to, které symbolizuje zdraví, stejně jako spokojenost. Někteří považují výsledek vědců za překvapivý, jiní za nepravdivý a další jim dávají za pravdu.

Vyhublé tělo již není IN

Když se ohlédneme pár let zpět, byla ideálem, krásy žena, která byla vyhublá na kost. Tedy alespoň podle módních časopisů. Modelky byly stále hubenější a odborníci a lékaři byli zděšeni. Jak proto, že takový ideál krásy byl nezdravý, tak i proto, že mnohé modelky mohly být inspirací pro mladé dívky, což mohlo znamenat problémy s příjmem potravy, jako je anorexie, nebo také bulimie. Naštěstí se vše začalo měnit a vychrtlé modelky začaly opět nabírat a najednou vypadaly zcela přirozeně.

Co je ideál krásy nyní? Žena s běžnou postavou

A jak je tomu nyní? Podle odborníků je ideál krásy žena, která má běžnou postavu. Tedy ani ne ta, která stále počítá kalorie a tráví hodiny denně v tělocvičně, ani tak, která má velkou nadváhu a o své tělo nijak nedbá a sní to, co jí přijde pod ruku. Ideálem krásy je tak průměrná běžná žena. Mimo jiné i proto, že jsou dobře vidět její křivky, stejně jako proto, že podle historických dat je právě takové tělo určitým symbolem spokojenosti a také k plodnosti. To může výrazně působit na podvědomí mužů, které jsou k takovým ženám přitahovány.

Z extrému do extrému

Podle odborníků byl takový ideál ženy v podstatě vždy. Bohužel tu jsou stále módní trendy, které jejich názory nerespektují. Současný módní svět, který poukazuje také na ideál ženské krásy, jde z extrému do extrému. V minulosti to byly vychrtlé modelky, které vypadaly jako kost a kůže. Sice na sobě neměly ani tuk, ale ani svaly. A dnes? Je to druhý extrém v podobě boomu plus size modelek. Jako by si módní svět řekl, že čím větší, tím lepší. Ani toto není podle vědců správné. Souhlasíte s nimi?

Nahlédněte do minulosti

Zajímá vás, jak se ideály krásy měnily v průběhu času? Pokud ano, podívejte se na video, které mapuje dávnou i nedávnou historii a ukazuje, co bylo podle módních trendů trendy. Jaké ženy se líbí vám? A jaká doba by pro vás byla ta pravá?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]