Vědci přišli se zajímavým zjištěním. Děti spící v posteli s rodiči jsou chytřejší a úspěšnější

Je spaní s rodiči dobré, nebo naopak špatné? Odborníci mají v tomto směru jasno a radí jediné. Dítě by s vámi mělo spát co možná nejdéle. Mnohé rodiče to pochopitelně překvapí, ale studie který byla nedávno vydána hovoří zcela jasně. Děti, která spí se svými rodiči jsou v životě mnohem úspěšnější a také dosahují lepších výsledků v inteligenčních testech. Po tomto zajímavém zjištěné se mnoho rodičů rozhodlo neukládat své děti do postýlek v jejich pokojích, ale opět si je berou k sobě. Co konkrétně studie říká a jak pozitivně může spaní rodičů s dětmi ovlivňovat jejich vývoj?

Lepší kognitivní funkce

Jedná se o takzvané rozpoznávací funkce. Různé kognitivní testy se dělají například už v mateřské škole, stejně jako později i ve škole základní. Mají ukázat hlavně na celkový vývoj dítěte a na to, jak dokáže jednat, Jak dokáže reagovat, jak umí plnit úkoly a co vše zvládne. Laicky řečeno znamenají lepší kognitivní funkce hlavně bezproblémové zvládání jakýchkoliv úkolů, které náleží dítěti jeho věku. Spaní s rodiči může pomoci k tomu, aby v jednotlivých úkolech byl daný potomek lepší než ostatní.

Větší sebevědomí

Publikovaná studie říká také to, že děti které spí s rodiči mají i větší sebevědomí. Zkrátka a jednoduše si mnohem více věří, což se podepisuje i na větší snaze něčeho dosáhnout. Dítě které má sebevědomí malé se o mnoho věcí ani nesnaží, jelikož si myslí, že na ně nemá. A stejně se začne chovat i v dospělosti. Spaní s rodiči však může dítěti zajistit takzvaní zdravé sebevědomí, které mu může pomoci právě k plnění cílů.

Menší nervozita

Nervozita se může objevit u každého a v podstatě kdykoliv. Nejčastěji je spojena s vystavením něčemu neznámému. Nové situaci, nebo novým lidem. Některým jedincům může nervozita dokonce zabránit normálně fungovat. Spaní s rodiči dokáže nervozitu výrazně snižovat, a to jak u dětí, tak samozřejmě i v budoucím věku. Jakékoliv nové a také neznámé situace nemusí být najednou absolutně žádným problémem, jelikož si s nimi jedinec dokáže hravě poradit.

Nezapomínejte na to, že spánek musí být kvalitní

Daná studie také dodává, že na správný vývoj dítěte má i kvalita spánku. Tím chceme říci, že pokud bude dítě spát s rodiči, ale dostatečně se nevyspí, je vše spíše kontraproduktivní. Celkový nedostatek místa, neustálé buzení, nepříjemní pocity, zvýšené teplo… Nic z toho spokojenosti spánku rozhodně nepřidává.

Proto je třeba dodat – všeho s mírou. Když je dítě malé, klidně může s rodiči večer usínat. Jakmile usne, může ho otec přenést do jeho postele. Zároveň je však postel rodičů stále otevřena a pokud dítě bude potřebovat, může k nim přijít. Bude tak vědět, že zde bude stále v bezpečí a že bude mít ve své rodiče důvěru. Může tak zahodit řadu starostí, jelikož ví, že rodiče budou vždy na blízku a ochrání ho. A tak se může věnovat věcem, které se následně pozitivně podepíší na jeho vývoji. Jak jsme uvedli výše.