Vědci přišli se zajímavým zjištěním. Děti spící v posteli s rodiči jsou chytřejší a úspěšnější

Je spaní s rodiči dobré, nebo naopak špatné? Odborníci mají v tomto směru jasno a radí jediné. Dítě by s vámi mělo spát co možná nejdéle. Mnohé rodiče to pochopitelně překvapí, ale studie který byla nedávno vydána hovoří zcela jasně. Děti, která spí se svými rodiči jsou v životě mnohem úspěšnější a také dosahují lepších výsledků v inteligenčních testech. Po tomto zajímavém zjištěné se mnoho rodičů rozhodlo neukládat své děti do postýlek v jejich pokojích, ale opět si je berou k sobě. Co konkrétně studie říká a jak pozitivně může spaní rodičů s dětmi ovlivňovat jejich vývoj?

Lepší kognitivní funkce

Jedná se o takzvané rozpoznávací funkce. Různé kognitivní testy se dělají například už v mateřské škole, stejně jako později i ve škole základní. Mají ukázat hlavně na celkový vývoj dítěte a na to, jak dokáže jednat, Jak dokáže reagovat, jak umí plnit úkoly a co vše zvládne. Laicky řečeno znamenají lepší kognitivní funkce hlavně bezproblémové zvládání jakýchkoliv úkolů, které náleží dítěti jeho věku. Spaní s rodiči může pomoci k tomu, aby v jednotlivých úkolech byl daný potomek lepší než ostatní.

Větší sebevědomí

Publikovaná studie říká také to, že děti které spí s rodiči mají i větší sebevědomí. Zkrátka a jednoduše si mnohem více věří, což se podepisuje i na větší snaze něčeho dosáhnout. Dítě které má sebevědomí malé se o mnoho věcí ani nesnaží, jelikož si myslí, že na ně nemá. A stejně se začne chovat i v dospělosti. Spaní s rodiči však může dítěti zajistit takzvaní zdravé sebevědomí, které mu může pomoci právě k plnění cílů.

Menší nervozita

Nervozita se může objevit u každého a v podstatě kdykoliv. Nejčastěji je spojena s vystavením něčemu neznámému. Nové situaci, nebo novým lidem. Některým jedincům může nervozita dokonce zabránit normálně fungovat. Spaní s rodiči dokáže nervozitu výrazně snižovat, a to jak u dětí, tak samozřejmě i v budoucím věku. Jakékoliv nové a také neznámé situace nemusí být najednou absolutně žádným problémem, jelikož si s nimi jedinec dokáže hravě poradit.

Nezapomínejte na to, že spánek musí být kvalitní

Daná studie také dodává, že na správný vývoj dítěte má i kvalita spánku. Tím chceme říci, že pokud bude dítě spát s rodiči, ale dostatečně se nevyspí, je vše spíše kontraproduktivní. Celkový nedostatek místa, neustálé buzení, nepříjemní pocity, zvýšené teplo… Nic z toho spokojenosti spánku rozhodně nepřidává.

Proto je třeba dodat – všeho s mírou. Když je dítě malé, klidně může s rodiči večer usínat. Jakmile usne, může ho otec přenést do jeho postele. Zároveň je však postel rodičů stále otevřena a pokud dítě bude potřebovat, může k nim přijít. Bude tak vědět, že zde bude stále v bezpečí a že bude mít ve své rodiče důvěru. Může tak zahodit řadu starostí, jelikož ví, že rodiče budou vždy na blízku a ochrání ho. A tak se může věnovat věcem, které se následně pozitivně podepíší na jeho vývoji. Jak jsme uvedli výše.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]