Archimedova hádanka zamotá i ty nejbystřejší mozky. Tento vizuální test pokořilo pouze 5 % lidí

jednorožec test

Milovníkem různých hádanek byl již samotný Archimedes, známý řecký matematik. Od jeho dob se sice hádanky výrazně změnily, jejich pointa je ale vždy podobná. Mají za úkol zaměstnat naši mysl.

Oproti IQ testům vizuální hádanky tolik necílí na naši inteligenci. Během jejich řešení musíme zapojit jiné aspekty našeho mozku, například paměť nebo buňky zodpovědné za mentální stimulaci. Mimo to se takové hádanky zaměřují také na naši kreativitu, ale také nám pomáhají snížit hladinu stresu v těle. Díky tomu nám jejich řešení přináší do života radost a zvyšují naše sebevědomí.

Je zapotřebí se opravdu soustředit

Jednou z takových logických hádanek, k jejímuž vyřešení je zapotřebí se soustředit, je obrázek plný jednorožců. I přesto, že na první pohled vypadají všichni stejně, vkradl se mezi ně jeden, který tam nepatří. Ten se totiž od ostatních odlišuje. Naším úkolem není jen zjistit, který to je, ale také přijít na to, čím je jiný než ostatní.

vizuální test jednorožec

Hádanky tohoto typu dokáží udržet naši mysl bystrou a výrazným způsobem tak podporují naší mentální stimulaci. Kromě toho je zapotřebí do akce zapojit také naše kreativní myšlení, i to je totiž zodpovědné za to, jestli budeme schopni danou hádanku vyřešit. Pokud ale jednou přijdeme na skrytý princip toho, jak dané hádanky řešit, už pro nás nikdy více nebudou složité. Záludnost těchto hádanek je totiž skrytá.

Významným faktorem při řešení je opět čas

To, co dělá ale vizuální hádanky ještě záludnějším, je skutečnost, že máme daný časový úsek, během kterého je zapotřebí hádanku vyřešit. Tento údaj vypovídá nejen o naší mentální způsobilosti, ale také o rychlosti úsudku. Také je to dobrý ukazatel v případě, že se chceme porovnat s ostatními uživateli internetu, nebo našimi přáteli.

Dokážete za 10 sekund najít štěně schované v hromádce listí? Pokud ano, váš zrak funguje na 100 %

To, co je ale opravdovým oříškem daných hádanek je skutečnost, že jakmile ji vyřešíme, již neuvidíme nic jiného. Obrázek, na kterém na první pohled nevidíme nic neobvyklého, se náhle změní. Jakmile totiž jiného jednorožce objevíme, již nebudeme schopni jej nevidět a bude nám hned při pohledu na obrázek jasné, který je jiný. A o to více nás bude rozčilovat, že nám při prvním zkoumání zabralo takovou dobu jej odhalit.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]