Všem přítomným zatrnulo, když se smečka vlků rozběhla k ženě. Celá situace vypadala tak, že nemůže skončit dobře

Fotografie: Depositphotos

Žena jménem Aneta se střetla s divokými vlky, kteří vypadali, že dlouhé týdny nic nejedli. Jakmile ji vlci zpozorovali, okamžitě se k ní všichni rozběhli.

Žena jménem Aneta trávila během dospívání mnoho času s těmito vlky. Ačkoli jsou tato zvířata přeci jen divoká, ve videu byste nepoznali, že se nejedná o běžný druh psa. Je tak vidět, že jsou tito mazlíci zvyklí na lidskou společnost, zejména na tu její, protože si ji pamatují z let, kdy se jim věnovala. Podívejte se níže na video, které vám celý příběh přiblíží.

Neuvěřitelné přivítání

Vlci jsou divoká zvířata, se kterými se mnoho lidí nemá odvahu setkat. Žijí především v lesích a loví další zvěř, podle zajetého potravinového řetězce. Ačkoliv je obyčejného vlka velmi těžké zahlédnout ve volné přírodě, mnohdy se stane, že se některý z nich zatoulá a někdo si jej vezme na starost. Stejně tak tomu bylo v případě této ženy jménem Aneta, která však netrávila dospívání pouze s jedním vlkem, ale rovnou s celou smečkou.

Na videu vidíte, jak se po Anitě psi vrhají jako po příteli, kterého velmi dlouho neviděli. Namísto však aby jí pokousali, jí začali celou olizovat, až Aneta nevěděla, kterého má hladit dříve. Je tak očividné, že to, že je zvíře divoké nebo nebezpečné, není důvod k obavám. I tito jedinci mají city a dokáží se spřátelit s lidskými bytostmi. Nezkoušejte však takto vítat divoká zvířata, aniž byste je předtím neznali. Můžete v nich totiž vyvolat strach, což povede k tomu, že budou útočit v zápalu obrany.

Dejte si pozor a neubližujte zvířatům

Většina zranění nebo napadení divokou zvěří je zaviněna tím, že u ní lidé vyvolávají strach. Může to být například pouze tím, že si chtějí vyfotit srnu nebo jinou krásnou kreaturu. Nemusíte se však bát když se ocitnete tváří v tvář těmto či podobným druhům lesní zvěře.

Stačí pouze ustoupit a nevšímat si jich. Se vší pravděpodobností bude zvěř dělat to samé. Rozhodně se však nesnažte žádnému zvířeti ubližovat, to by vás mohlo vyjít pěkně draho. Žijeme na jedné planetě všichni dohromady a proto je třeba respektovat každou živou duši.

Zdroj: Youtube / Gard Ole Waerum

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]