Vlídný akt laskavosti řidiče autobusu obletěl internet. Prudce zastavil, když viděl nebohého starce bojovat o život

Fotografie: Depositphotos

Řidič autobusu se stal hrdinou poté, co bylo jeho počínání zdokumentováno. Všiml si muže, který vypadal, že mu není dobře, a neváhal mu pomoci.

Náhodný akt laskavosti a ohleduplnosti, který zůstal takřka bez povšimnutí, však zaznamenala jedna z cestujících. Fotografii umístila na Twitter a ta se začala velmi rychle šířit. Dostala se i k nadřízenému hrdiny a nakonec i do televize. Je dobré si připomínat, že je mezi námi stále dost všímavých lidí, kteří v případě nouze neváhají pomoci zcela cizímu člověku.

Na zastávce byl malátný muž

Pro Mikea Blaira to byl jeden z rutinních pracovních dnů na jeho pravidelné lince v severní Nevadě. V ten den však panovala obrovská vedra, bylo okolo 40 °C. Když zastavil na autobusové zastávce a čekal na nástup a výstup cestujících, všiml si venku starého muže. Muž se nechystal nastoupit, ale bylo vidět, že mu není dobře.

Přidržoval se zdi a zdálo se, že má problémy udržet se na nohou. Navíc vypadal, že už je velmi starý a mohl by být v ohrožení. Mike Blair vystoupil z autobusu a šel se muže zeptat, jestli nepotřebuje pomoci. Rychle vyhodnotil, že starého muže přemohly vysoké teploty a není daleko od kolapsu. Mike ho tedy chytil pod paží a dovedl ho do autobusu.

Odvedl muže do autobusu

Usadil ho vedle klimatizace a ze svého svačinového boxu vytáhl láhev s pitím. Poté muži pomohl se z láhve napít a právě tato chvíle je zachycena na oné slavné fotografii. Muž ještě chvíli poseděl, viditelně se mu ulevilo, a poté autobus opět opustil. Při výstupu řidiči poděkoval a poznamenal, že už je to s ním horší, protože mu je 92 let.

Mike Blair neměl nejmenší tušení, že po internetu koluje jeho fotografie, a když se mu ozval jeho nadřízený, pomyslel si, že má asi nějaký průšvih. Generální ředitel Francis Julien mu vysvětlil, proč je kontaktován, a za jeho jednání ho pochválil. Dostal i odměnu v podobě dortu a zarámované upomínky na tento hrdinský čin.

Udělal by to každý

Mike i přes to nevidí na svém činu nic mimořádného a tak trochu tuto velkou pozornost nechápe. Jak poznamenal se vší skromností v rozhovoru pro televizi: Všichni jsme bratři a sestry. Myslím, že každý by udělal totéž. A pokud to někoho chytne za srdce a inspiruje k tomu, aby udělal něco hezkého, tak je dobře, že se to zveřejnilo.”

Zdroj: KSNV News