Tato optická iluze zamotá hlavy 99 % lidí. Každý v obrázku vidí něco jiného. Pravda je však děsivá

vrána kočka

Vrány jsou v mnoha ohledech chytřejší, než si vůbec myslíme. Dokáží používat nástroje a také řešit problémy na úrovni pětiletého dítěte. Na ptáka to vůbec není marné.

Jen málo věci dokáže potrápit lidský mozek tak, jako optické iluze. Ty nejlepší se totiž vyznačují nepříjemnou skutečností. Jakmile poprvé spatříte skutečnou podstatu obrázku, jen si nadáváte, jakože jste to neviděli napoprvé. Právě tyto klamy ovšem fascinují lidstvo už po celé generace. První obrázek tohoto typu přitom pochází z toku 1888, původně byl pouhou pohlednicí. Jde o slavný obrázek, který je buď stařenou, nebo mladou krásnou dívkou. Jak už to bývá, stal se virálním.

Opravdu je tam vrána?

Jednou z populárních iluzí moderní doby a sociálních sítí je ovšem tento snímek. Jsou černé, na první pohled ne moc atraktivní a obvykle si je nespojujeme s pozitivními věcmi. Hlavně v hororech zvěstují vrány často něco temného, zlověstného. Když na ně hrdina někde narazí, většinou ho čekají nesnáze. Vrány ani další krkavcovití ptáci však dle ČtiDoma nedávají vědcům spát. Umí toho totiž mnohem víc, než si vůbec umíme představit.

Vizuální test se silnicí

Pouze prakticky a do života chytří lidé najdou všech 5 chyb. V těchto hádankách pohoří 96 % lidí

V minulosti bývaly vrány pro lidi mnohdy postrachem. Černé peří, krákání i upřený pohled vzbuzovaly pocit strachu. O předtuchách už jsme na SvětěKreativity také psali. Děs lidí byl do nějaké míry oprávněný, protože tito ptáci jsou jako druh velmi inteligentní. O lidech tak ví asi víc, než si chceme připustit. Tato situace člověka, jak děsila, tak i fascinovala a tím pádem zajímala. Inteligenci obvykle přisuzujeme savcům, ovšem ani ptactvo není nijak pozadu.

Letec otevřených krajin

Tento pták si rád vybírá místo k hnízdění nebo odpočinku na stromech, případně nepohrdne vysokými keři. Vrána ovšem hlavně patří do široké a otevřené krajiny. Dle Přírody se proto s velkou oblibou usazuje na rašeliništích, sedne jí mírně vlnitá krajina nebo lesní porosty. V našich luzích a hájích ji můžete vidět na polích, v parcích, zahradách nebo jiných otevřených místech se zelení. Co je to ovšem platné, na snímku není vrána, ale černá kočka.

Její krásně natočená hlava má tak šikovnou pozici, že na první pohled zmate opravdu hodně sledujících. Při bližším zkoumání ovšem vyjde najevo, že ten zobák vypadá trochu divně. Případně vás zaujme druhé, schovanější oko. Jakmile ho zahlédnete, k řešení už není daleko. Nutno připustit, že obě zvířata jsou půvabná, jak kočky, tak i vrány. Na stránce SosialNytt najdete jak tento, tak i oni slavnou iluzi tvořenou pohlednicí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*