Elitní sportovec ve věku 28 let tragicky zemřel i se svou přítelkyní. Fanoušci drží minutu ticha

Fotografie: Sevela.p / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

V blízkosti oblíbeného italského střediska v Alpách došlo k tragické nehodě. Lyžařský reprezentant se zřítil ze svahu spolu se svou přítelkyní.

Italský lyžař Jean Daniel Pession a jeho přítelkyně Elisa Arlian zemřeli při tragické horské nehodě. Jak uvedla CNNPrimaNews, k neštěstí došlo v italském údolí Aosta. Pár nalezl až záchranářský vrtulník, který po nich začal pátrat poté, co se nevrátili ze zamyšleného výstupu. O úmrtí italského reprezentanta v rychlostním lyžování informovala italská federace zimních sportů.

Oba byli zkušení horolezci i lyžaři

„Strašná tragédie zasáhla svět zimních sportů a rychlostního lyžování zvlášť. Jean Daniel Pession, osmadvacetiletý člen týmu Světového poháru, přišel o život při tragické horské nehodě, která se stala nad Champoluc (Ao). Spolu s Pessionem zemřela i jeho přítelkyně,“ oznámila smutnou zprávu FISI, italská federace zimních sportů, na svých stránkách.

Oba přitom byli zkušení horolezci a lyžařští instruktoři. Oblast také velmi dobře znali. K tragické nehodě mělo dojít, když osmadvacetiletý Pession s o rok mladší přítelkyní Elisou Arlian přecházeli hřeben oddělující východní a severní stěnu Monte Zerbion, nacházející se v italském údolí Aosta. Ve výšce 2 700 metrů museli uklouznout. Předpokládá se, že padali přibližně 700 metrů. Jejich těla našel na svahu záchranářský vrtulník.

Zemřel legendární sportovec, který zanechal nesmazatelný odkaz v Česku i na Slovensku

Speciálně vybavený vrtulník našel už jen těla

Pátrání započalo poté, co se nevrátili zpět v dohodnutou dobu. Vrtulník vybavený technologií detekce signálu mobilního telefonu tak těla našel poměrně rychle. Lékař, který byl na palubě, však u obou mohl konstatovat už jen smrt. Oba zemřeli ihned po pádu, jejich zranění nebyla slučitelná se životem. Federace vyjádřila rodině hlubokou soustrast a rovněž připomněla úspěchy, jež na svém kontě italský reprezentant měl.

Daniel Pession Itálii reprezentoval v rychlostním lyžování a nejlepší sezónu prožil v roce 2021, kdy se v hodnocení Světového poháru umístil na 15. místě. Na mistrovství světa 2022 ve Vars obsadil 22. místo. Na SvětěKreativity jsem rovněž informovali o tragickém úmrtí seriálového herce Johnnyho Wactora, který zemřel v pouhých 37 letech.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*