Vybíráme kostým na Halloween!

Ačkoli se u nás tento anglosaský svátek nedočkal takové popularity jako v jiných zemích, i přesto se 31. října ulice zaplní dech beroucími a především strašidelnými kostýmy, které mnohdy až zastavují krev v žilách. Možná se společně s vašimi nejmenšími chystáte na nějakou halloweenskou akci a lámete si hlavu s výběrem kostýmu. Na Halloweenu je skvělé hlavně to, že neexistují meze, což znamená, že kdokoli může být kýmkoli – i když jen na jeden krátký večer. I v nás vzbuzuje tento svátek zájem, a proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek. Prozradíme Vám v něm něco málo o samotném Halloweenu a pomůžeme vám vymyslet strašidelný kostým. Tak se pojďte inspirovat!

Proč se slaví Halloween?

Svátek Halloween se slaví 31. října a má to svůj důvod. Zvyky tohoto svátku se rozvinuly v Irsku a samotný název vznikl z anglického slovíčka halloweenen, což v doslovném překladu znamená předvečer všech svatých. Nejvíce je svátek masek rozšířen v západním světě. Není se proto čemu divit, že se v podvečer 31. října strašidelnými maskami zaplní ulice v USA, Irsku, Kanadě, Austrálii i ve Velké Británii.

Masky nejsou jedinými znaky

Ačkoli chození v maskách po sousedech a koledování sladkostí patří k nejtypičtějšímu znaku tohoto svátku, jsou i jiné neodmyslitelné součásti, které se k 31. říjnu pojí. Prvním z nich jsou vydlabané dýně, do kterých se umisťuje svíčka, chybět nesmí ani čarodějky, černé kočky, košťata, oheň a nejrůznější příšery. Barvami Halloweenu je černá o oranžová.

Výběr kostýmu

Jak již bylo řečeno v samotném úvodu dnešního článku, o Halloweenské noci se kdokoli může proměnit v kohokoli. V tento den ožívají příšery ze záhrobí a do ulic vyráží i nejrůznější mýtické postavy. Nejoblíbenějším kostýmem je bezesporu čarodějnice s černou kočkou sedící na rameni, chybět nesmí ani upíři, mrtvé nevěsty, drákulové nebo zombie. Dobrou zprávou je, že žádná volba není v tento den špatná, tudíž ať už vaše dítko vyrazí na halloweenskou koledu převlečené za cokoli, o sladkosti rozhodně ochuzeno nebude.

Inspirace – Drákulovo líčení

Následující video vás může inspirovat pro strašidelné, avšak na přípravu nijak zvlášť složité líčení populárního Drákuly 🙂

Obrázek: pixabay.com

Video: youtube.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]