Přípravy na halloweenskou párty vrcholí

Karnevaly, maškarní plesy či halloweenová párty patří k oblíbeným druhům zábavy dětí i dospělých. Za tímto účelem se doma dlabou dýně a tvoří jiná výzdoba spojená s tímto svátkem. Zapojte se s dětmi do tvoření a prožijte tak pěkné společné chvíle.

Tvořit můžete duchy, kočky, netopýry na okna, dveře i police v domě. Hitem každého podzimu jsou dýně, které jsou všestranně využitelné. Tento anglosaský lidový svátek se těší velké popularitě. U nás jsou tyto magické dny známy spíše jako dušičky. To nemění nic na tom, že jde o okamžiky, kdy v plné parádě můžete nechat propuknout vaší kreativitu.

Co vše patří k halloweenské zábavě

K tomuto podzimnímu svátku patří neodmyslitelně i kostýmy na halloween. Ty si buď můžete půjčit, nebo zhotovit doma sami. Masku lze vyrobit z papíru nebo si jí rovnou s pomocí barev namalovat na obličej. Kostým se pak dá vyrobit ze starých šatů, deky či prostěradla. Chcete-li si ušetřit čas – kostýmy si jednoduše půjčete. Z některých masek a kostýmů vám ztuhne krev v žilách. Kostýmy většinou pocházejí z dřívějšího století akarneval představují filmové postavy: Drákulu, Bílou paní, vlkodlaka a další.

Výjimkou nejsou ani moderní hororové postavy. Pravdou je, že děti by se nemělo přespříliš strašit, proto v případě drobotiny zvolte halloweenské kostýmy pro děti. Inspiraci můžete najít v pohádkových bytostech, ale i hororech. Jednat se může o pavoučí monstrum, ducha, Drákulu, netopýra, krkavce, kočičí příšeru a další. Pouze s tím rozdílem, že dětské karnevalové kostýmy nejsou tak hrůzostrašné. I když večer při plápolajících svících v doprovodu strašidelné hudby to rovněž splní dokonale svůj účel.

Dlabání dýně

Dlabání dýně je zábava, která je určena pro celou rodinu. S nějakým tím nepořádkem kolem toho se musí počítat. Dýni však využijete bezezbytku, proto to nepovažujte za zbytečnost. Existuje nespočet výborných receptů, kterými si můžete zpříjemnit tento svátek.

Obrázek: karneval-kostymy.cz