Účinné přírodní masky pro regeneraci poškozených vlasů barvením. Vraťte jim jejich původní krásu i bez návštěvy kadeřnice

Fotografie: Freepik

Přírodní masky na vlasy jsou často mnohem účinnější, než kupované produkty kosmetických společností. Připravte si je doma, aplikujte a oživte své vlasy, zničené dlouholetým barvením.

Barvení poškozuje vlasy a postupem času je činí suchými a křehkými. I na pohled potom vypadají jako sláma. Přírodní masky jsou skvělou a levnou možností, jak jim můžete navrátit život, zdraví a lesk. Objevte, jak obnovit zdraví svých vlasů díky jednoduchým domácím maskám, které budou působit jako péče o vlasy a neuvěřitelně je vyživí. Navíc jsou velmi levné a nebudete muset dlouhé minuty přemýšlet, který z produktů v drogerii zakoupit.

Je nepopiratelné, že člověk musí zůstat při barvení vlasů ostražitý. Barvy obsahují dráždivé látky a alergeny. Kromě toho jsou agresivní a vlasy v průběhu času vysychají, a to navzdory veškeré péči, kterou jim poskytujete. Žádné speciální šampony ani kondicionéry vám zcela nepomohou. Pro ty, kteří se neobejdou bez barvení vlasů, je vhodné použít výživné vlasové masky, které si můžete připravit organických ingrediencí.

Fotografie: Freepik

Rýže a jahody

Rýžová voda je léčivá nejen pro vlasy, ale také pokožku. K přípravě přitom potřebujete jen šálek rýže a trochu vody. Do hrnce dejte vařit vodu, přidejte rýži a vařte asi 20 minut. Rýži sceďte tak, aby vám voda zůstala k dispozici. Jakmile voda vychladne, můžete si ji po šamponování nanést na vlasy masáží pokožky hlavy i konečků. Nechte ji působit 15 minut a poté opláchněte čistou vodou. Uvidíte, jak budou vlasy nádherně vyživené a zdravé.

Během léta můžete ale využít také plodiny z vlastní zahrady. Jahody se báječně hodí na regeneraci vlasů. K přípravě budete potřebovat 7 zralých jahod, 2 lžíce olivového oleje a 1 vejce. Vše dejte do mixéru a míchejte, dokud nezískáte krémovou a homogenní směs. Masku aplikujte od kořínků po konečky a zakryjte plastovým sáčkem nebo koupací síťkou. Nechte ji působit hodinu a poté omyjte jemným šamponem bez obsahu síranu a bez parabenů.

Fotografie: Freepik

Jogurt a banány

Chcete-li vyživit své vlasy do hloubky, budete určitě potřebovat tuto přírodní masku. Jogurt obsahuje velké množství živin a umožňuje revitalizaci a pružnost suchých a křehkých vlasů. Budete potřebovat jen 1 lžíci čistého jogurtu, 1 lžíci jablečného octa a 1 lžíci medu. Smíchejte tyto tři složky dohromady a poté naneste na celé vlasy. Omotejte vlasy horkým ručníkem. Nechte hodinu působit a poté si vlasy umyjte jako obvykle vlažnou vodou.

Banány jsou pro vlasy nejlepším pomocníkem. Jsou bohaté na kyselina listovou, draslík, zinek a vápník. Proto má toto ovoce tu výhodu, že snižuje vypadávání vlasů. Navíc obsahuje také vitamíny A, B, C a E. Na přípravu přitom potřebujete jen 1 banán a 1 lžíci medu. Rozmačkejte banán vidličkou a přidejte med. Aplikujte směs na vlasy masírováním a směrem dolů ke konečkům. Nechte působit asi 30 minut a poté si vlasy umyjte jemným šamponem.

Fotografie: Freepik

Mandlový olej a aloe vera

Ani jedna z těchto složek vás jistě nepřekvapí. Sladký mandlový olej je přírodní lék na vypadávání vlasů. Je bohatý na vitamín E, hořčík a mastné kyselina. Zjemňuje a zvlhčuje vlasy, čímž zmírňuje podrážděnou pokožku hlavy. Potřebujete 1 lžíci sladkého mandlového oleje, 1 lžíci jablečného octa a 2 lžíce čistého medu. Smíchejte vše dohromady a rozetřete na vlasy od kořínků po konečky. Zakryjte a nechte hodinu působit. Poté si vlasy umyjte jako obvykle.

Aloe vera má obecně léčivé účinky. Dokáže regenerovat a zvlhčovat, ale také má zásluhu na revitalizaci pokožky i vlasů. Díky svým enzymům získávají vlasy vitalitu a rostou. Připravte si 5 lžic aloe vera, ½ avokáda, 2 žloutky a 2 lžíce olivového oleje. V mixéru vše spojte dohromady. Přípravek naneste na celé vlasy a před umytím nechte působit asi 30 minut. Vaše vlasy po všech těchto maskách budou nádherně vyživené, zdravé a krásné. Neváhejte a vyzkoušejte alespoň jednu z nich!