„Mimozemšťan z hlubin pekla“: Při procházce kolem vody narazila na divně vypadající rybu, která se vyplavila na břeh

Fotografie: Lamiot / Creative Commons / Attribution 2.0

Na tuto procházku hned tak nezapomene. Zvláštní tvor, který ležel na pláži, jí nedal spát. Žena vše pečlivě nafotila a zveřejnila na sociálních sítích.

Čas od času moře vyplaví zvláštní tvory. Obyvatelé pobřežních oblastí jsou zvyklí na běžné živočichy, kteří žijí ve vodách v blízkosti pobřeží, a tak je vyplavená medúza nebo chobotnička nemůže nijak překvapit. Někdy však leží na pláži živočich, kterého nikdo nedokáže s jistotou identifikovat. A tak se často rozvíří široká diskuze o tom, o jaké zvíře by mohlo jít.

Tvor jako z jiného světa

52letá Suzanne Arceneaux žije v americkém státě Texas. Jednoho dne se procházela po pláži poblíž Galvestonu a hledala mušle. Jaké bylo její překvapení, když viděla zvláštního tvora a neměla nejmenší tušení, co by to mohlo být.Procházela jsem se po pláži Port Bolivar a hledala mušle, když jsem to našla. Zdálo se, že neměl žádné oči a měl opravdu ostré zuby. Přišlo mi to velmi zvláštní, nikdy jsem na nic takového nenarazila. Nikdy předtím jsem neviděla nic tak bizarního, jen obyčejná zvířata,“ líčí Suzanne.

Tvor měl asi 90 cm dlouhé tělo ve tvaru válečku, které bylo zakončené pusou s mnoha ostrými zoubky. Uprostřed těla byl malý výstupek, jenž naznačoval, že tady mohlo mít zvíře původně ploutev. Suzanne zvláštní nález nafotila a obrátila se na uživatele Facebooku, aby jí pomohli zjistit, o co se jedná. Bizarní tvor si hned po zveřejnění vysloužil přezdívku „mimozemšťan z hlubin pekla“.

Odborníci však měli jasno

„To je ryba přímo z hlubin pekla,“ zněl jeden z komentářů. Mnoho lidí poukázalo na podobnost s Xenomorfem ze známého filmu Vetřelec z roku 1979. A to především vnitřkem své tlamy. Vtipnější komentující napsal: „Je to zabiják s delfínem v rohlíku.“ Vtipně tak reagoval na tvar tlamy, který se nápadně podobá té delfíní, tělo však skutečně připomíná spíše obří rohlík.

Nakonec ovšem byli osloveni i odborníci, kteří do debaty vnesli trochu více světla. Podle nich se jedná o druh úhoře chňapala, jenž se v této oblasti také vyskytuje. Úhoři jsou známí svým hadovitým tělem a malými ploutvemi. Zároveň mají v tlamě mnoho drobných ostrých zubů. Mimozemská senzace se tedy nekonala, nicméně i tak Suzanne viděla vzácnost.

Nebývale velký úhyn živočichů

Tito úhoři tráví většinu dne zahrabaní do mořského dna. Proto je i pro rybáře vzácností tohoto úhoře spatřit a mnohým se to nepovede za celý život. Úhoři se plážím vyhýbají, a tak muselo jít o uhynulou rybu, kterou moře vyplavilo. A to bylo na celém příběhu možná nejzvláštnější. Suzanne totiž popsala, že ten den viděla na pláži mnoho mrtvých zvířat.

„Toho dne jsem našla pelikány, racky, rejnoka a mnoho medúz,“ řekla Suzanne. Tolik mrtvých zvířat během procházky ještě nikdy neviděla. Když se doptávala na podrobnosti a čím by to mohlo být, dozvěděla se, že zvýšený úhyn živočichů souvisí s nedávným silnými mrazy, které postihly velkou část Spojených států. Ani mořským živočichům se mrazy nevyhnuly. Zvířata, jež nejsou na tak nízké teploty adaptovaná, tak hynou ve velkém.

Zdroj: Mirror