Novoroční salát „Sněhurka“, na který potřebujete jen 4 ingredience. Letošní svátky rozdávám recept

Někteří lidé se vyhýbají salátům, protože je považují za drahé a nedostatečně syté. Tento salát není vůbec těžký na trávení, navíc potřebujete jen pár surovin.

Jestliže bádáte nad tím, co si dopřejete dobrého na večeři nebo k obědu, možná byste si mohli zkusit i tento jemný salát, který pohladí vaše chuťové buňky. Nemusíte mít nutně každý den k obědu / večeři maso, když si můžete dopřát i něco jiného. Na tento salát nebudete potřebovat ani velké množství surovin, protože jich postačí pár.

Saláty jsou zdravé a lépe se s nimi hubne

Pokud byste rádi vylepšili svůj jídelníček a obohatili jej o trochu zdravých potravin, určitě bude vhodné, když do své stravy zařadíte i o trochu více zeleniny. Nejenom, že zelenina je dobrá pro zdraví, ale také se s ní lépe hubne. I do zeleninového salátu ale můžete přidat kousek masa, abyste se o něco více zasytili. Tento recept se bude líbit určitě každému, kdo se nebojí nových jídel.

Ingredience, které budete potřebovat

Na přípravu tohoto salátu budete potřebovat několik surovin. Připravte si proto:

  • 400 g krabí tyčinky
  • 1 PL citronová šťáva
  • 5 ks vejce
  • sůl podle chuti
  • 150 g sýr
  • 1 / 2 ČL cukr
  • 200 ml rostlinný olej
  • 1 ČL hořčice

Příprava salátu není složitá

Jakmile budete mít nachystané všechny suroviny, které budete potřebovat na výrobu tohoto salátu, můžete se pustit do práce. Jako první si vezměte vajíčka a dejte je do vody uvařit natvrdo. Hned poté, co je budete vařit 10 minut, je dejte do studené vody, aby se následně lépe loupaly.

Poté, co oloupete vajíčka, tak oddělte bílek od žloutku. Žloutky dejte do mísy a přidejte k nim cukr, sůl a hořčici. Následně vše zalijte rostlinným olejem a všechny suroviny rozmixujte v míse ponorným mixérem. Vše šlehejte, dokud nebude výsledná směs úplně hladká. Poté se přesuňte ke zpracování krabích tyčinek.

Nyní si do další misky nastrouhejte krabí tyčinky, uvařené bílky a sýr. Vezměte si poté čistý talíř a na dno dejte vrstvu nastrouhaných krabích tyčinek, na ně naneste svou domácí majonézu a poté přidejte nastrouhaný sýr, a nakonec i nastrouhané bílky. Až budete mít salát navrstvený, posypte jej nakonec zbytky nastrouhaných krabích tyčinek.