Vypadá jako bábovka, ale tvarem připomíná chleba. Zkuste skvělý dezert

Klasická bábovka je u nás známým receptem. Co zkusit její alternativu, která se peče s přidáním i jiných surovin, a také v jiné formě? Uvidíte, že i tato sladká pochoutka bude mít místo také ve vaší domácnosti. Jak na to? Postupujte krok za krokem.

Jako první ingredience

Aby sen vám tato naše netradiční bábovka povedla, budete potřebovat správné ingredience. Jaké to jsou? Možná budete překvapeni tím, že jich je skutečně jenom pár. Konkrétně jde o tyto:

  • 5 vajec
  • 1 šálek cukru
  • 1 šálek mouky
  • 1 špetku soli
  • 3 lžíce oleje
  • 1 lžíci kakaa
  • moučkový cukr – na ozdobu

Začínáme vejci

Už to, že je potřeba jenom pár ingrediencí jasně ukazuje na to, že daná netradiční bábovka rozhodně nebude jakkoliv složitým dezertem. Základem jsou vejce a oddělení bílků a žloutků. Bílky je třeba důkladně rozšlehat s cukrem, dokud se vám nepovede vytvořit velmi tuhý sníh.

Potom začněte lehce šlehat také žloutky. Zde jde jenom o to, aby se jejich konzistence propojila, ale byly stále tekuté. Když tato fáze nastane, nalijte je do směsi bílků a lehce, ručně zašlehejte. Základ na těsto je hotovo.

Přidejte další suroviny

Nyní už stačí přidat jenom špetku soli a samozřejmě také mouku. A to tak postupně, s průběžným vmícháváním. Těsto by mělo mít stále pokud možno lehce tekutou konzistenci. Následně si těsto rozdělíte na dvě poloviny. Jednu už necháte být, ale do druhé přidáte kakao.

Nyní do formy

Aby se vám dezert povedl také po estetické stránce, je třeba dodržet postup lití těsta do formy. Tu lehce vymažte olejem a potom do ní nalijte světlou část těsta. Potom přilívejte tmavé, tenkým proudem z vyšší výšky. Tím zaručíte, že se těsta začnou zajímavě propojovat. Horní část ještě lehce rozmíchejte vidličkou.

Už jenom do trouby

Vše je připraveno k pečení. Troubu rozehřejte na 180 stupňů Celsia a při této teplotě pečte po dobu 20 – 25 minut. Poté vyndejte, nechte chvíli vychladnout, následně vyklepněte z formy a následně můžete nechat vychladnout zcela. Pocukrujte, krájejte a můžete servírovat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]