Vyrobte si podzimní dekorace – inspirace a návody na podzimní věnce

Musíte uznat, že podzim má své kouzlo. I když mnozí litují, že léto skončilo, každé roční období má něco do sebe. Podzim je kouzelný, tajemný, proměnlivý a hlavně barevný. Využijte tohoto ročního období a vydejte se do přírody na procházku. Domů si můžete přinést i různé podzimní plody, větvičky, šišky, listí a pustit se do tvoření.

Věnec z listí

Přineste si domů barevné spadané listí a vyrobte si podzimní věnec. Pravdou je, že použijete-li umělé listí, vydrží vám věnec i další sezóny, ale přírodní je prostě přírodní. Potřebovat budete drát, případně polystyrenový korpus a zkrátka jen pomocí tavné pistole listí přilepíte.

Věnec z listových růží

Pokud nevíte, jak z listů udělat růži – vkládáme video. Takto si pak můžete připravit opět korpus a lepit na něj listy včetně listových růží. Na růže budete potřebovat hodně listí, ale nesmí být suché, jinak praská. Dále budete potřebovat nit, kterou omotáte kolem vzniklé kytky. Pak už stačí udělat si zásobu a lepit na korpus. Vytvořit si můžete i krásnou kytičku, jak na konci videa uvidíte.

Ovocný věnec

Potřebovat budete slaměný nebo proutěný věnec. Na něj pak budete připevňovat ovoce (umělé nebo čerstvé) záleží, jak dlouho chcete, aby věnec vydržel. Nemusíte dávat jen ovoce vcelku, ale sušené nakrájené na plátky, což zajistí trvanlivost výrobku. Přidejte i oříšky, kaštany či žaludy.

Květinový věnec

Tento věnec je de facto obdobou ovocného. Opět je na vás, zda použijete ručně dělané papírové či látkové kytky anebo sušené. Volte barvy podzimu – žlutá, oranžová, vínová apod.

Vintage věnec

Na tento vintage věnec byl použit dřevěný kruh na vyšívání (nabarven bílou akrylovou barvou) a připevněny jsou k němu sušené pšeničné svazky a umělé bobule. Vy si však můžete bobuloviny přinést z procházky.

Jablíčkový věnec

Stačí vystřihnout z kartonu korpus na věnec a nalepit na něj hustě umělá jablka. Mezi jablka vložte výstelku (umělá tráva, sláma, piliny atd.) Těch opravdových jablíček by byla škoda. Ty raději použijte na štrúdl.

Obrázky: countryliving