Šišková inspirace, aneb tvoříme dekorace

Pojďme si hrát! Výstižnější shrnutí článku snad ani netřeba. Letošní podzim není takový, jaký bychom si ho možná přáli. Sluníčko nevykukuje tak často, pestrobarevné listí dávno ztratilo svou barvu a celkové kouzlo tohoto období pomalu vyprchalo. Ještě než na sebe necháte upadnout deprese a splín, přečtěte si dnešní článek. Ten je doslova nabitý inspirací, která vás zabaví a zároveň vám zpříjemní pochmurné odpoledne. Jednou z neodmyslitelných součástí podzimu jsou šišky, se kterými se dají vytvářet neuvěřitelné věci – a na to se zaměříme v dnešním článku. Společně si vyrobíme zajímavé podzimní dekorace, ve kterých právě šišky hrají hlavní roli. Tak se pojďte s námi zabavit, ať vám pod rukama vznikne něco kouzelného!

Adventní věnec – klasika, bez které by Vánoce nebyly Vánoce

Začněme zmínkou o adventním věnci, bez kterého by Vánoce jednoduše nebyly Vánoce. Nejkrásnější svátky v roce a zapálené svíčky symbolizující každou adventní neděli k sobě neodmyslitelně patří. Spousta lidí si adventní věnec vyrábí sama a jestliže i vy chcete doma originální dílo, pusťte se do práce. Šišky můžete do výroby šikovně zapojit – někdo si z šišek dokonce vyrobí samotný kruh, který dále zdobí. Pěkně vypadají i různobarevné šišky, například nastříkané barevným sprejem.

Dekorace na stůl

Chcete si vytvořit něco skutečně jednoduchého? Pak vám doporučíme jeden tip na úžasnou podzimní dekoraci na stůl, u které se s výrobou příliš nenadřete. Stačí si pořídit ozdobný talíř nebo misku a do ní úhledně naskládat nejrůznější plody podzimu – šišky, jeřabiny, oříšky. Mezi dekorace můžete postavit dvě nebo tři svíčky a rázem máte dílo hotové. Na jídelním stole nebo na konferenčním stolečku v obýváku jistě udělá velkou parádu.

Tvoření s dětmi

Máte-li dítka, zapojte je to tvoření. Děti mají velkou fantazii a výroba dekorace z šišek je zaručeně bude bavit. Nemusíte vymýšlet nic složitého, neboť je známo, že dítka milují jednoduché věci, kterým snadno porozumí. Co si například vyrobit kouzelná podzimní zvířátka? K jejich výrobě nebudete potřebovat mnoho potřeb a vyrobit si můžete prakticky jakékoli zvíře. Zkuste se inspirovat ve videu níže!

Video: youtube.com

Fotografie publikována se svolením Artur84 FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]