Kuře už nedělám jinak: Koupím nejlevnější stehna ve slevě a díky tureckému těstíčku je proměním v jídlo jako z luxusní restaurace

kuřecí stehna v tureckém těstě

Po upečení kuřecího masa může být suché. Pokud se to stane i vám, zkuste příště udělat kuřecí stehna i s tureckým těstíčkem podle tohoto receptu.

Kuřecí stehna jsou skvělá v tom, že je lze připravit na mnoho způsobů. Kuřecí maso lidé jedí z toho důvodu, že není příliš drahé a mohou z něj udělat různé pokrmy. Pokud i vy často připravujete kuřecí stehna, ale už vás omrzel 1 stereotypní recept nebo bývají stehna po dopečení vysušená, zkuste si tento recept, kdy se stehna pečou v těstíčku a poté jsou krásně šťavnatá.

Suroviny, které je potřeba si nachystat

 • 250 ml voda
 • 1 ks vejce
 • mletý černý pepř
 • sójová omáčka podle chuti
 • 500 g pšeničná mouka
 • sůl podle chuti
 • 10 ks kuřecích stehen / paliček
 • koření na kuře podle chuti
 • 1 ks cibule
 • máslo podle chuti
 • sezamová semínka

turecké těsto v misce

Nejprve si připravte turecké těsto

Abyste mohli dělat kuřecí stehna v těstě, je potřeba si jej nejprve připravit. Smíchejte si tedy ve větší míse vodu, vejce a 1 lžičku soli. Poté si do této mísy prosejte ještě mouku přes sítko a následně vypracujte rukama těsto. Nakonec mísu s těstem přikryjte čistou utěrkou a těsto nechte uležet na 20 minut.

koření na kuřecím mase

Připravte a ochuťte kuřecí maso

Jelikož jste nechali na nějakou dobu těsto odležet, můžete si mezitím připravit kuřecí maso. To důkladně omyjte pod tekoucí vodou a poté dejte jednotlivé kousky do další větší misky. V misce je můžete osolit, opepřit, přidat koření na kuřecí maso a sójovou omáčku. Všechny suroviny promíchejte společně s kuřecími stehny / paličkami a nechte takto v míse odležet na 30 minut.

příprava těsta na kuřecí maso

Začněte zpracovávat těsto na kuřecí stehna

Až uběhne 20 minut a vy už budete moci dále pracovat s těstem, vyndejte si jej z misky a rozdělte na 2 poloviny. První polovinu si rozválejte, a poté potřete rozpuštěným máslem. Těsto hned poté přeložte a znovu potřete máslem. Nakonec těsto srolujte tak, aby vám vznikla roláda. Tu nakrájejte na 5 kousků. Stejný postup opakujte i s druhou polovinou těsta.

obalování kuřecích prsou těstem

Zabalte do těsta kuřecí kousky

Jakmile budete mít zpracované obě 2 těsta a vznikne vám 10 kousků, můžete začít obalovat kuřecí kousky. Vždy si vezměte 1 kousek těsta, prsty jej roztahejte tak, aby vám vznikl jakýsi plášť, do něhož poté zabalíte kuřecí stehno. Pokud byste chtěli, můžete na plátek těsta položit ještě cibuli, aby z ní maso natáhlo další chuť.

obalovaná kuřecí stehna

Nyní je čas na pečení kuřecích stehen

Až budete mít zabalené všechny kuřecí stehna / paličky v těstíčku, vyskládejte si je na plech vyložený pečícím papírem. Následně kuřecí kousky ještě potřete rozpuštěným máslem a můžete je posypat sezamovými semínky. Kuřata dejte péct do předem vyhřáté trouby na 200 °C a pečte je po dobu 50 minut.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*