Jen díky ženě, jež se ho ujala na pokraji smrti, je dnes zvíře hvězdou internetu. Jeho videa vám vykouzlí úsměv na tváři

Fotografie: Freepik

Ne každé zvíře, které se narodí s nějakou vážnou vadou, má to štěstí, že najde milující domov. Tiny Tim to štěstí měl a svoji majitelku neustále přivádí k údivu.

Jody Topping našla Tiny Tima ve stodole a zpočátku ho považovala za většího králíka. Při narození totiž vážil pouze okolo 4,5 kilogramů, což bylo zoufale málo (zdravá mláďata váží při narození okolo 22–27 kilogramů). Poté, co s ním Jody navštívila veterináře, se dozvěděla, že mu špatně fungují játra a má velmi nízké vyhlídky na přežití. Rozhodla se ale nevzdat se. Tiny Tima si vzala domů a věnovala mu maximum péče, která se vyplatila. Oslík nyní baví celý internet a je v mnohém inspirací.

Pokroku předcházela náročná rutina

Poté, co si Jody vzala Tiny Tima k sobě domů, ho začala pravidelně krmit. Nejprve nastavila interval na 20 minut, přičemž potravu mu podávala stříkačkou. Takto ho krmila celý týden, než interval začala prodlužovat. Krmení nejdříve protáhla na jednou za každých 40 minut, posléze na jednou za hodinu. Tiny Tim pomalu, ale jistě přibýval na váze a také sílil. Když začal dělat pokroky, Jody doufala, že by ho mohla vypustit zpět do přírody.

Tiny Donkey Is Pretty Sure He’s Actually A Dog

100% want a tiny donkey now

Zveřejnil(a) The Dodo dne Pondělí 19. března 2018

Bohužel takováto možnost není reálná. Oslík je tak malý, že by ho jistě zabil nějaký jiný, nebo klidně i menší kůň. Rozhodla se ho proto cvičit doma, a to stejně, jako to dělá se svými psy. Tiny Tim pak rychle prokázal svoji učenlivost a inteligenci – téměř okamžitě se naučil vykonávat potřebu venku, stejně jako psi, přičemž je schopný se vyprázdnit na pokyn. Jody o něm říká, že jeho trénink je mnohem jednodušší, a oslíka považuje spíše za „dítě“.

Svými kousky baví internet

Právě trénink, jenž Jody (a její manžel) s oslíkem provádějí, z něj dělá hvězdu internetu. Tiny Tim má dokonce svůj vlastní youtubový kanál, kde Jody zveřejňuje videa s různými kousky, které oslík předvádí. Je to prý velký „šoumen“ – čím více se mu člověk směje, tím více se předvádí. Mezi běžné Timovy návyky patří aportování, vrtění ocasem, pití z toalety či vylizování talířů, když je Jody s manželem skládají do myčky.

Díky tréninku se oslík naučil kupříkladu „říkat“ ano, vítat návštěvy i své majitele, vést polštářové bitvy (kdy je jeho hlavní „parťák“ Jodin manžel) nebo se koupat.

Když ho Jody požádá, vykouzlí dokonce úsměv, a kupodivu nadšeně navštěvuje i veterináře. Tiny Tim je zkrátka příklad toho, že když se chce a člověk má vůli a srdce na pravém místě, dokáže pomoci i tam, kde není téměř žádná naděje. Takto zachráněná zvířata jsou pak o to oddanější a vděčnější.

Zdroj: UberAlles, Youtube / Tiny Tim The Donkey