Ženu neustále štvalo čištění žaluzií v bytě. Rozhodla se proto vzít nůžky do ruky a vytvořit něco mnohem praktičtějšího

Fotografie: Depositphotos

Většina lidí má u sebe doma zabudované žaluzie a ano, je to dobrý nápad. Do té doby, než přijde čas na to je vyčistit.

Každý, kdo ke spokojenému spánku potřebuje tmu, musí mít doma žaluzie. Stačí je jen zatáhnout a pouliční lampy, které svítí do oken, už vás trápit nebudou. Jenže ti, kteří mají doma žaluzie, také moc dobře vědí, jak pracné a zdlouhavé je jejich čištění a umývání. A právě pro to je tu tento jednoduchý trik, který se vám bude určitě líbit.

Přeměňte žaluzie v roletu

Pokud váš zajímá, jak se vyhnout čištění žaluzií, pak pokračujte ve čtení. Jde o to, že můžete přeměnit své žaluzie na krásnou římskou roletu pro mnohem hezčí vzhled, protože bude celkově ladit s vaším interiérem. A navíc je opravdu jednoduché ji vyrobit. Není k tomu potřeba žádný velký talent, opravdu to zvládne úplně každý. A když budete postupovat podle video, nemůžete udělat chybu.

Fotografie: Depositphotos

Co budete potřebovat

K výrobě této rolety toho není moc potřeba a vlastně všechno budete mít doma. Jen zkrátka zničíte žaluzie, ale uvidíte, že s výsledkem budete spokojeni. Rozhodně si ale vyberte nějakou látku, která vám bude ladit s pokojem, do kterého roletu dáte. Budete tedy potřebovat:

  • žaluzie
  • nějakou tkaninu
  • lepidlo
  • kolíčky na prádlo
  • tužku
  • nůžky
  • žehličku

Postup výroby

Nejprve si odstřihněte šňůry, které spojují jednotlivé žaluzie. Budete potřebovat jen určité množství žaluzií, ve videu můžete vidět, že jich bylo použito 7. Odstraňte nepotřebné lišty, ale lano si ponechte. Látku si položte na rovný povrch a žaluzie položte nahoru. Rozmístěte je asi 17 centimetrů od sebe. Okraje látky zažehlete, abyste měli pěkné zakončení. Pomocí lepicí pistole přilepte lamely. Při zasychání přidržte látku kolíčky.

Zdroj: YouTube / Better Homes and Gardens

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]