Zaměstnanec McDonald’s v práci každý den kradl: Nyní je oslavován jako hrdina

Podvádění na pracovišti není vždy špatné, pokud je přínosem pro mnoho lidí. Takto musel uvažovat jeden zaměstnanec McDonald’s, když pracoval v tomto rychlém občerstvení.

Někdy jde o maličkosti, které mohou přinést do života trochu více radosti. Například, pokud otevřete krabici McNuggets a místo objednaných 9 kusů jich najdete 10. Tato radost někdy nemusí být tak dočasná. Bývalý zaměstnanec McDonald’s nyní vypráví, jak se kdysi v oblíbeném řetězci rychlého občerstvení rozhodl vědomě podvádět. Pro zákazníky to bylo výhodné, i když to firmu stálo peníze. Na sociálních sítích za to muž sklidil pochvalu.

Dáte si nugety?

Než se stal hrdinou, legendou, „pravým andělem” a národním pokladem nebo dle různých názorů anarchistou a nenapravitelným firemním zlodějem, byl Cody Bondarchuk obyčejným člověkem v kanadském Edmontonu, pracujícím v McDonald’s. Na Twitteru zveřejnil příspěvek, který dostal téměř milion palců nahoru.

Bondarchuk byl oslavován jako hrdina díky tomu, že se během 2,5 let, kdy pracoval v řetězci rychlého občerstvení, rozhodl dát zákazníkům ke každé objednávce McNugget kus navíc. „Dva a půl roku jsem pracoval v McDonald’s. Téměř do každé objednávky, kterou jsem udělal, jsem dal 11 nuget,” píše Cody Bondarchuk.

Nečekal, že spustí takovou lavinu

Tento jednoduchý tweet se bleskově stal virálním. Dosud mu dalo palec nahoru 901 000 lidí a 94 800 ho okomentovalo. „Ne všichni hrdinové nosí pláště. Některým stačí jmenovky,” napsal jeden z uživatelů, zatímco jiný jej označuje za hrdinu všedního dne, protože dělá velmi malé věci, které mohou lidem zlepšit každodenní život.

Fotografie: Freepik

Cody Bondarchuk pravděpodobně nečekal, že se jeho tweet stane tak virálním. I když svého bývalého zaměstnavatele podvedl, pravděpodobně by neměl očekávat odvetu. Cody zjistil, kolik peněz zhruba dluží společnosti McDonald’s na ušlém zisku za McNuggety, které rozdal navíc mnoha zákazníkům občerstvení. „Spočítal jsem, že společnosti dlužím přibližně 1 600 dolarů (asi 40 tisíc korun. pozn. red.),” píše Cody.

Uživatel Twitteru jménem Kevin Jones se zeptal hrdiny Codyho Bondarchuka, jestli si toho někdy lidé všimli a poděkovali mu. To se však nestalo. „Pracoval jsem většinou v autokinech, takže si nepamatuji, že by se to stalo, ale rád jsem si představoval, jak se vracejí domů, vidí nugetku navíc a usmívají se,” říká Cody Bondarchuk.

Vlna filantropie?

Někteří Codymu žehnali, přáli mu dobrou karmu, děkovali mu za jeho službu a říkali mu, že jim vrátil víru v lidstvo. Jeden uživatel Twitteru napsal o zážitku, kdy nečekaně obdržel 12 nugetek místo 10 kusů: „Je úžasné, jak velký je to pocit daru.” Tento tweet také přiměl ostatní, aby se podělili o vlastní náhodné projevy filantropie ve fastfoodech. Od zaměstnance Burger Kingu, který na dno krabic s hranolky zastrkává cibulové kroužky, až po pracovníky, kteří dávají na tacos sýr navíc, na pizzu feferonky navrch a na Baconatory více slaniny.

Zdroj: Pensionist

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*