Komáři v létě dokážou zkazit příjemný večer u venkovního posezení. Nevyhýbají se ani obydlí, a tak pokud se chceme v klidu vyspat, hledáme způsoby, jak proti nim zasáhnout.
Existuje řada způsobů, jak si s otravnými komáry poradit. Pokud se chcete vyhnout chemii a dáváte přednost přírodním prostředkům, pak jste tu správně. Tento přírodní repelent totiž většina z nás doma má a bez užitku ho vyhazuje. Ať už pijete tureckou kávu, nebo si ji připravujete v kávovaru, lógr už nevyhazujte do odpadků.
Domácí kávový repelent
Lógr je totiž skvělým odpuzovačem komárů. Má velmi silné aroma a pokud ho zapálíme, káva se rozvoní po celém obytném prostoru a komáři se brzy vystěhují. Jedná se tedy o přírodní repelent, který jako bonus provoní váš byt či dům. Pokud tedy vůni kávy milujete, určitě tento způsob likvidace komárů vyzkoušejte.
Aby šla kávová sedlina zapálit, je potřeba ji nechat zcela vysušit. Měli bychom z ní mít suchý prášek, bez zbytků vlhkosti. Sedlinu z kávovaru můžete vyklopit na malý tácek, rovnoměrně ho rozprostřít a nechat sušit na okenním parapetu. Poté kávový prášek přesypte do misky nebo na tácek z hliníkové fólie. Lze je koupit v oddělení s grilovacími potřebami.
Jemná kávová vůně provoní byt
Misku pak položte na rovnou plochu a dbejte na to, aby k ní neměly přístup děti nebo zvířata. Kápněte do ní trošku tekutého podpalovače na grilování a sirkou nebo zapalovačem ji zapalte. Podpalovače dávejte jen malinko, aby káva příliš nenavlhla. Tento krok můžete i vynechat, ale s podpalovačem bude káva hořet lépe.
Zapálená sedlina se chová podobně jako kadidlo. Nechte ji chvíli prohořet a poté oheň mírně uduste vlhkým hadříkem. Chceme dosáhnout toho, aby šel z kávy pouze dým, nikoliv aby hořela. Kávový dým se poté rozprostře po místnosti nebo kolem venkovního posezení a spolehlivě odežene všechny komáry v okolí.
Sedlina má mnoho dalších využití
Zbytky z kávy můžeme v domácnosti využít i k mnoha jiným účelům. Funguje jako skvělé hnojivo, pohlcuje pachy, můžete ji přidat do kompostu, a dokonce si z ní vyrobit tmavé mořidlo na ošetření dřeva. Je škoda kávovou sedlinu vyhazovat, zkuste ji začít sušit. Poté ji můžete uchovávat ve skleničce a budete ji mít po ruce pokaždé, když bude potřeba.
Zdroj: Hunker
Napište komentář