Zapečená rýže s tvarohem a malinami: Pohádkově dobrá pochoutka k odpolední kávě

kastrol s rýží a tvarohem

Pokud byste si doma rádi udělali recept, který je podobný rýžovému nákypu, může to být například tento, který obsahuje rýži, maliny, tvaroh a také zakysanou smetanu.

Rýže patří mezi velice oblíbenou surovinu mnoha lidí, ale většina lidí si ji dopřává pouze vařenou nebo na jiný slaný způsob. Již v minulosti se přišlo na to, že se rýže může připravovat i na sladko a příkladem může být rýžový nákyp. Pokud jej zrovna nemáte v oblibě, zkuste si udělat rýži na sladký způsob třeba podle tohoto receptu, který obsahuje tvaroh a maliny.

Suroviny, které budete potřebovat

Na přípravu tohoto receptu s rýží, tvarohem a malinami budete potřebovat následující přísady:

  • 450 g tvaroh
  • 70 g zakysaná smetana
  • 1 čajová lžička soli
  • 100 g cukr
  • vanilin podle chuti
  • 3 ks vejce
  • 80 g rýže
  • maliny podle chuti
  • máslo podle chuti

Příprava zapečené rýže s malinami

Jestliže jste se rozhodli připravit si doma tento recept, nachystejte si nejprve suroviny, které budete potřebovat. Hned poté se pusťte do vaření a začněte tím, že vezmete vejce a oddělíte žloutky od bílků. Poté si vezměte hlubokou mísu a smíchejte si v ní tvaroh a žloutky. Jakmile budete mít smícháno, přidejte ještě zakysanou smetanu, která má alespoň 20 %.

ponorný mixér a směs

Recept zvládne i začátečník v kuchyni

Protože recept není složitý, můžete říct o pomoc i mladším dětem nebo dalším členům domácnosti, kteří si na něm následně pochutnají. Poté, co si do směsi přimícháte zakysanou smetanu, můžete pokračovat tím, že si vezmete k práci ponorný mixér a vše důkladně rozmixujete.

tvaroh a sníh

Uvařte si rýži a smíchejte další ingredience

Hned poté, co rozmixujete směs, dejte si vařit do hrnce rýži, ale nesolte ji. Po dovaření ji nechte vychladnout, a nakonec do misky k rozmixovaným surovinám přidejte i tuto uvařenou rýži. K ní přilijte zakysanou smetanu a zamíchejte. V další misce si rozšlehejte bílky se solí a jakmile vznikne sníh, přidejte jej po částech do již vytvořené směsi

pečení směsi s malinami

Připravte si formu na pečení

Nachystejte si formu na pečení, ve které budete rýži péct a vymažte ji máslem. Následně můžete do formy vylít tvarohovou směs a stěrkou ji uhlaďte tak, aby byla všude rovnoměrně. Abyste pečenou rýži ochutili a hezky nazdobili, posypejte ji malinami. Troubu si předehřejte na 190 °C a až v ní bude požadovaná teplota, dejte formu péct asi na 50 až 60 minut. Po dopečení můžete rovnou podávat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]