Zapečené papriky naplněné kuřecím masem – lahodná a dietní večeře pro celou rodinu

Množství zdravé zeleniny a dostatek kvalitních bílkovin vám zajistí dnešní recept. Pokud zvolíte přiměřenou přílohu, jedná se o ideální odlehčenou večeři.

Nesnášíte zdlouhavé vaření klasických českých receptů a rodina přesto zebra o plněné papriky? Snadná pomoc a zdlouhavé přípravě se hravě vyhnete. Existují totiž i jiné recepty na plněné papriky, než ten klasický s rajskou omáčkou. Tento je rychlý a i přes to, že je zdravý a dietní, rodina si pochutná a absence rajské omáčky s kolínky či rýží ji nebude příliš vadit. S tímto receptem si poradí i naprostý začátečník.

Suroviny na plněné papriky se sýrem

 • 3 kuřecí stehna
 • 5 čerstvých červených paprik
 • 3 – 4 rajčata
 • 1 jarní cibulka
 • 1 větší cibule
 • 3 stroužky česneku
 • 3 lžíce majonézy
 • Podle chuti sůl a pepř
 • 150 gramů tvrdého sýra
 • Bylinky – například kopr nebo bazalka
 • Pečící papír
Fotografie: Unsplash

Příprava plněných paprik s kuřecím masem a sýrem

Nejprve si připravíme náplň. Kuřecí stehna dobře omyjte a osušte papírovou utěrkou. Pak ostrým nožem oddělte kůži a následně odkrájejte maso od kostí. Vykostěné maso pak nakrájejte na drobné kousky. Kosti ale nevyhazujte. Až budete chytat polévku, budou se hodit na skvělý vývar a trochu masa do polévky se na nich jistě také najde. Vložte je do igelitového sáčku a uložte je do mrazáku.

Nakrájené kousky masa dejte do misky , přidejte sůl, pepř a bazalku, případně i jiné koření, které máte rádi. Přidejte majonézu a směs promíchejte. V ideálním případě nechte maso s majonézou rozležet alespoň hodinu v chladu. Maso pak po upečení bude krásně křehké a šťavnaté. Nadrobno nakrájejte jarní cibulku, cibuli i česnek a nasypte je k masu. Z rajčat vykrojte bubáky a nakrájejte zeleninu na drobné kousky. Ty nasypte k masu a všechno důkladně promíchejte.

Fotografie: Freepik

Papriky vybírejte ideálně masité se silnou stěnou. Omyjte je rozkrojte podélně na poloviny a zbavte semínek. Každou polovinu zevnitř trochou osolte a opepřete. Pak do každé poloviny dejte příslušnou část připravené náplně.

Hlubší pekáč vyložte pečícím papírem, na něj rozložte naplněné půlky paprik a pekáč pak přikryjte alobalem. Předejdete troubu na 190 stupňů Celsia a pečte asi 45 – 60 minut podle velikosti.

Mezitím si nastrouhejte sýr. Dietní je nízkoprocentní eidam, ale pokud nemusíte tak úplně tuk řešit, volte raději goudu. Pět minut před koncem pečení pekáč z trouby vydejte, sundejte alobal a každou z půlek paprik posypte příslušným dílem nastrouhaného sýra. Na něj pak nasypte nasekané bylinky podle chuti. Hodí se třeba bazalka, oregano nebo kopr. Pak odkryté papriky dejte ještě na 5 minut do trouby zapéct.

Fotografie: Pexels

Tipy na závěr

Pokud se nechcete trápit s okrajováním masa z kuřecích stehen, můžete koupit rovnou kuřecí stehenní řízky. Připravte se, že si ale podstatně připlatíte a ještě přijdete o materiál na skvělou kuřecí polévku. Hotové zapečené papriky můžete podávat s rýží, ale připravte se, že bude rýže dost suchá, protože výpeku moc nebude. Skoro lepší jsou tak třeba šťouchané brambory s jarní cibulkou, nebo našlehaná bramborová kaše.