Pouze 3 ingredience: Vynikající kolínka zapečená se sýrem podle receptu mé babičky

Tyto zapečené těstoviny se sýrem jsou tak jednoduché na přípravu, že je zvládne opravdu úplně každý. A jejich chuť opravdu stojí za to, vyzkoušejte je.

Určitě už jste i vy měli takový problém, že jste přemýšleli o tom, co uvařit na oběd a nic vás nenapadalo. Recepty, které znáte, už vás tak nějak omrzely a na internetu se vám nic moc nezamlouvalo. Proto zde pro vás máme tento jednoduchý recept, na který nebudete potřebovat moc ingrediencí, ale ve výsledku si pochutnáte jako v luxusní restauraci. Opravdu to vyzkoušejte.

Co budete potřebovat

Na přípravu tohoto pokrmu rozhodně nebudete potřebovat moc ingrediencí. Většinu z nich máte určitě doma. A i z těch nejobyčejnějších surovin se dá připravit naprosto dokonalý pokrm. Potřebovat tedy budete:

  • 350 g těstovin
  • 140 g tvrdého sýra
  • 4 vejce
  • špetka soli
  • 40 ml oleje
  • 4 plátky taveného sýra

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si dejte uvařit těstoviny. Mezitím, co se vám budou vařit, si nastrouhejte na struhadle tvrdý sýr. Do samostatné misky si rozklepněte vejce, osolte je a poté vyšlehejte do hladka. Do této vaječné směsi přidejte uvařené těstoviny a pořádně tyto suroviny promíchejte. Na pánvi si rozehřejte rostlinný olej a dejte do něj polovinu těstovin ve vaječné směsi.

Poté přidejte polovinu nastrouhaného sýra a na něj položte všechny plátky taveného sýra, který se vám krásně rozpustí. Na tuto vrstvu dejte další těstoviny a rovnoměrně je rozprostřete po celé pánvi. Pánev přikryjte pokličkou a na mírném ohni vařte asi dalších 10 minut. Poté těstoviny opatrně otočte a 10 minut opékejte i druhou stranu. Vršek poté posypte zbytkem strouhaného sýra. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*