Zbavovat se starých palet je škoda! Lze z nich vyrobit originální boudu pro čtyřnohého miláčka

Už dlouhou dobu lidí palety nevyhazují, ale používají je na nábytek z palet. Jednu takovou inspiraci pro vás máme. Netýká se lidí, ale psů. Z palet je možné vytvořit i netradiční boudu pro psa. Tu si každý představí jenom jako tmavé místo, kde pes spí a schovává se před špatným počasím. Když to však vezmete pevně do rukou, můžete vyrobit něco, co si váš pes dokonale užije. Nábytek z palet můžete vyrobit i pro vašeho čtyřnohého miláčka. Uvidíte, jak vám bude vděčný.

Staré palety jako základ

Je sice možné koupit nové dřevo. Řezivo dnes prodávají na mnoha místech. Proč ho však kupovat, když to není nezbytně nutné. Stejně jako na nábytek z palet, i tady použijete něco, co je pro většinu lidí odpad. Staré palety, které je třeba nejprve rozložit tak, abyste měli jednotlivá prkna. Už zde vás potěší jedna velká výhoda, jelikož získáte prkna o stejné délce a tak se vyhnete jejich úpravě a zkracování.

Začněte obvodem

Unikátní na tomto postupu je to, že se začíná obvodem. Tedy obvodovými zdmi, které bude pelíšek pro psa mít. Důležité je zvolit optimální velikost, s ohledem na plemeno vašeho psa. Některé rasy vyžadují opravdu dost prostoru. Obvodové zdivo vytvoříte velmi jednoduše spojením jednotlivých prken vedle sebe, pomocí drobných pomocných latí, které budou umístěny z vnitřní části. Ze spodní části nezapomeňte umístit několik hranolů, které budou tvořit nožičky, ale i základ pro podlahu.

Nyní vytvořte podlahy

Dalším krokem je vytvoření podlah. Nikoliv jenom jedné, ale hned dvou podlah. Proč právě dvě? Můžete vytvořit pelíšek hned pro dva vaše psy. Nebo pro jednoho, který bude mít možnost odpočívat jak uvnitř, tak bude mít možnost odpočívat také na střeše dané boudy. Ta bude rovná a bude sloužit zároveň právě jako podlaha.

Zbylo vám dřevo? Vytvořte další místo na lenošení

Pokud vám ještě zbyl dostatek dřeva a nechcete ho použít na nábytek z palet do vašeho interiéru, můžete pro psa vytvořit ještě jedno místo na lenošení, které bude součástí klasické boudy. Postup je v tomto případě stejná. Základem bude obvod v podobě kratších prken, následně hranoly sloužící jako nožičky a poté jenom podlaha a máte hotovo.

Natřete a vytvořte pohodlí

Už zbývá jenom poslední krok. Stejně jako se natírá klasický nábytek z palet, je třeba natřít i tuto psí boudu. Pozor však na to, jakou používáte barvu. Nezapomeňte, že by měla být zdravotně nezávadná. Jenom tak máte jistotu toho, že svému psovi rozhodně nijak neublížíte. Potom už stačí vzít jenom různé pelíšky a ta umístit na podlahu dané boudy. Uvidíte, že si ji váš pes velmi rychle oblíbí. Tím si jsme stoprocentně jisti.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]