Válečný hrdina byl nucen prodat svůj dům, aby zaplatil náklady na svou péči. Úřady mu nedaly ani korunu

Fotografie: Depositphotos

Válečný veterán, jenž hrdě bojoval za svou zemi, nikdy nečekal, že mu v ní jednoho dne nebude poskytnuta zdravotní péče, kterou si opravdu zaslouží.

Rozhodně by se nikdy nemělo zapomínat na války, aby se připomněli věci z minulosti, jež by se už neměly opakovat. A právě veteráni jsou něco jako pozůstatky této minulosti, jsou to hrdinové, kteří se obětovali pro záchranu svojí země. Bohužel ne vždy jsou tito hrdinové oslavováni tak, jak by měli, a své o tom ví i tento muž, s nímž se osud rozhodně nemazlil.

Všichni na něj zapomněli

Ray trpí Alzheimerovou chorobou a téměř půl roku strávil v nemocnici v malém městě Northamptonshire v Anglii. Úřady se nyní perou o cenu Rayovy léčby a každý z nich si myslí, že ji má zaplatit ten druhý. Bohužel si neuvědomují, že ten, kdo trpí nejvíc, je právě Ray. Jediné, co dostává, jsou třicetiminutové návštěvy sociálních pracovnic, které se o něj starají. Jeho děti totiž na jeho léčbu samy nestačí.

Fotografie: Depositphotos

Rayův syn Bob dostal e-mail od rady hrabství Northamptonshire. V něm mu nabídli, že by o Raye mohl pečovat pečovatel, ale chtějí za to 23 000 korun týdně. Bob odlétl z Kanady, kde žije, za svým otcem do Anglie, aby s tímto mailem souhlasil. Jenže jakmile doletěl, bylo mu řečeno, že péče o jeho otce byla zrušena. A nikdo nevysvětlil, z jakého důvodu.

Péče o seniory

Bob byl velmi rozčílený, protože nechápal, proč se k jeho otci chovají takto. „Takto přece nesmí zacházet se starým veteránem, který byl ochotný za svoji zemi položit holý život. Spojené království by mu nyní mělo splatit svůj dluh.“ Bohužel, o všechny seniory je v této zemi pečováno úplně stejně a upřímně, je to opravdu hrozné. Snad se to jednoho dne změní.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: Express

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]