Zdravotní výhody pravidelného sexu u starších osob

Pokud jste si mysleli, že sex patří pouze mladým, pak jste se spletli. Sex si užívá i mnoho starších osob. Samozřejmě vždy to souvisí s jejich celkovým zdravím a fyzičkou. Nicméně vitálních seniorů stále přibývá, proto není ničím zvláštním, když v parku uvidíte na lavičce sedět slečnu ve věku 20 let, jak svačí hamburger a zapíjí ho sladkou limonádou, zatímco 60letý senior běhá jako zajíc a stopuje si čas.

Čím jsme starší, tím více si uvědomujeme, že život máme jenom jeden a letí jako bláznivý. Proto mnoho lidí začíná sportovat až kolem čtyřicítky ne-li ještě později. Ovšem čím dřív člověk nastolí zdravý životní styl, tím lépe. A dokonce i sex má své výhody. Pojďme se nyní na pár takových benefitů podívat.

Lepší kvalita života

Lékařský výzkum a psychologické studie prokázaly, že sex a intimita mají jednoznačný, prokázaný pozitivní účinek na vaši fyzickou a emoční pohodu.

  • Zmírňuje stres – sex uvolňuje celé tělo, od hlavy až k patě!

  • Lepší spánek – jak lidé stárnou, nemusí spát zrovna moc dobře. Skvělý sex může zajistit více kvalitního spánku a můžete se probudit svěží a připravení do nového dne v dobré náladě. Co horšího může být, než potkat nevrlého seniora.

  • Aerobní cvičení – sex nejenže zlepšuje krevní oběh, ale také spaluje téměř 200 kalorií za průměrný pohlavní styk. Chodili byste raději hodinu na běžícím pásu nebo byste měli sex s osobou, kterou milujete? Co zní jako větší zábava?

  • Snižuje chronickou bolest – u starších osob je celkem časté, že tu je něco bolí, tu je něco tlačí a neustálé nepohodlí. Bylo prokázáno, že pravidelný sex snižuje probíhající chronickou bolest. K tomu dochází prostřednictvím trvalého uvolňování endorfinů.

  • Emoční výhody – lidé s pravidelným sexem mají menší depresi, méně sebevražedných tendencí a sníženou úzkost. Sex – zvláště pokud je skvělý – může na tváři vyvolat úsměv.

Obrázky: nypost, aaasec