Že to vypadá jenom jako běžný obrázek jednoho panelového domu na sídlišti? Opak je pravdou. Když se zadíváte dobře, možná si všimnete jedné zajímavé věci. O jakou se jedná a čím budí pozornost?

Tato fotografie může na první pohled vypadat jako celá řada jiných, které lze pořídit na sídlišti. Jedná se o panelák, který je už jeden z těch, které jsou po rekonstrukci a tak jsou i náležitě zatepleny. Kdo se nedívá pozorně, tomu opravdu přijde, že na domě není nic divného. Kdo se ale zadívá více, ten najednou zjistí, že v něm něco unikátního přece jenom je. A co konkrétně? Zkuste fotografii prozkoumat a třeba na to přijdete sami. A pokud ne, není důvod zoufat, jelikož vám to na konci textu prozradíme.

Na fasádě je něco navíc

Pokud se díváte na danou fotografii a přijde vám, že se v ničem neliší, není to tak úplně pravda. To, co je zde výjimečné je fakt, že na zateplené fasádě najdete něco navíc. Něco, co zde zkrátka a jednoduše nemá být. Pokud byste stáli přímo u boční stěny domu, dost možná to hned uvidíte. na fotografii to nemusí být z dálky až tak dobře rozeznatelné.

Věc, která vás rozhodně pobaví

Kdo si dané věci všiml, ten se zcela určitě musí pobavit. A to proto, že věc která je zde navíc není ani tak šokující, jako vtipná. Určitě danou věc znáte a určitě jste ji měli i několikrát v ruce. Že by ale byla umístěná ve zdi domu, to je zcela ojedinělé. Nutno ale říci, že zatímco kolemjdoucí se baví, majitelé domu až tak spokojeni nejsou, jelikož jim vzniknou náklady spojené s odstraněním, i opravou.

Co na domě najdete? Podívejte se

Nebudeme vás dlouho napínat a prozradíme vám, co zde najdete. Je to pivní lahev, která je hrdlem přímo zapíchnutý do fasády samotného domu. Kus skleněné lahve z ní jasně vyčnívá a na první pohled je jasné, že zde nemá co dělat a že záměr ji zde nechat to stoprocentně nebyl. Je také vidět, že fasáda je od lahve poškozena, což bude vyžadovat nemalé investice právě do opravy.

Jak se tam pivní lahev dostala?

To je otázka. S největší pravděpodobností ji tam dostal vandal, který měl při svém počínání velké štěstí. Jistě ji chtěl hodit a o stěnu domu ji rozbít. To se mu ale nepovedlo. Díky síle a správnému směru se lahev do fasády přímo zapíchla. To dnes není žádný problém, jelikož se nejednalo přímo o cihlovou nebo panelovou vrstvu. Dům je zateplen, což znamená, že mezi jeho konstrukcí a fasádou je izolační materiál. A ten prorazit lze. Obyvatelé domu tak mají poměrně zajímavou ozdobu, co říkáte?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]