Letní bomba bez pečení: Recept ze 3 ingrediencí pobláznil celé Česko

Milujete kokos? Tak v tom případě si rozhodně zamilujete tento velmi jednoduchý a především rychlý kokosový dezert.

Pokud hledáte recept na nějakou sladkou tečku, který nebude moc složitý a především na jeho přípravu nebudete potřebovat moc věcí, je tento něco pro vás. K jeho přípravě totiž budete potřebovat pouze 3 ingredience, které určitě najdete i u vás doma. K tomu všemu je tak jednoduchý, že ho zvládne i malé dítě. Ale jeho chuť? Tak ta je naprosto dokonalá. Vyzkoušejte ho sami.

Co budete potřebovat

Jak už bylo řečeno, k přípravě tohoto dezertu není potřeba moc věcí. Jediné, pro co možná budete muset jít do obchodu, bude želatina, ale další dvě suroviny máte určitě doma. Potřebovat tedy budete:

  • 2 sáčky ochuceného želé (ananas, mango, jahoda, citron nebo kiwi)
  • 600 g fermentované smetany 20-25%
  • kokosové vločky dle chuti

Opravdu to zvládnete

Nejprve si připravte želé podle návodu. To znamená rozpustit ho v horké vodě a míchat dvě minuty. Poté k němu přidejte fermentovanou smetanu. Čím tučnější bude, tím lahodnější bude dezert. Směs poté šlehejte mixérem další dvě minuty, aby se úplně spojila. Vzniklou směs si nalijte do formy a poté ji dejte na 3 hodiny do lednice.

Po třech hodinách vyndejte formu z lednice a hotový dezert posypte kokosovými vločkami. Pokud nemáte kokos, můžete ho nahradit například vaším oblíbeným ovocem, lesními plody, sušenkami, nasekanými ořechy a vším možným. Záleží jen na vás, jaké želé použijete, ale vyberte příchuť, která vám chutná nejvíce. Tak totiž bude chutnat celý dezert. Je to ale opravdu vynikající. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]