Salát bez extra zbytečných kalorií. Na Silvestr už 10 let za sebou nepřipravuju žádný jiný. Tohle je náš rodinný poklad

Pokud máte rádi lehčí večeře plné zeleniny, pak je tento recept pro vás jako stvořený. Můžete ho udělat vydatnější i v lehčí verzi.

V originálním receptu na tento chutný salát je kuřecí maso, to lze však podle chuti můžete vyměnit například za maso vepřové. Záleží jen na vás. Navíc je v původním receptu také majonéza, která není zrovna příliš zdravá, ta se dá pochopitelně buď vyrobit domácí z vlastních vajec nebo místo ní můžete použít bílý jogurt, případně zakysanou smetanu. Je to jen na vašem uvážení a preferencích.

Jak na přípravu

Připravte si jeden kuřecí řízek a 70 gramů tvrdého sýru. Připravte také tři vejce a asi dvě čerstvé okurky. Další zeleninu vyberte podle své chuti. Skvělé jsou samozřejmě papriky různých barev a také rajčata. Navíc bude potřeba sůl, pepř a majonéza. V první řadě je nutné připravit kuřecí prso. To ideálně uvařte v osolené vodě a po vychlazení nakrájejte na kostičky. Pokud máte doma kontaktní gril, můžete kuřecí prso nasolené a napepřené připravit také v kontaktním grilu.

Fotografie: Pixabay

Připravená vejce uvařte natvrdo a poté společně s okurkami nakrájejte na malé kousky. Pokud jste připravili ještě jinou zeleninu, také ji nakrájejte na kostičky a podobně to udělejte také s libovolným tvrdým sýrem.

Všechny připravené suroviny pak smíchejte dohromady a přidejte připravenou majonézu, případně její alternativu jako je bílý jogurt nebo zakysaná smetana.

Fotografie: Pixabay

Salát je vydatný

Tento salát je vydatný, ale zároveň lehký díky zelenině. Pokud budete místo majonézy používat jogurt nebo zakysanou smetanu, je vhodné přidat také trochu hořčice, která dodá salátu opravdu skvělou chuť. Dochutit můžete také solí a pepřem. Jestliže máte rádi bylinky, určitě je můžete také využít. Konečná chuť salátu záleží opravdu jen na tom, co máte osobně rádi.

Kuřecí maso v receptu může být také nahrazené. Využít můžete samozřejmě vepřové nebo hovězí maso a pokud nedržíte štíhlou linii, není problém do salátu nakrájet uzené maso nebo například nějakou chutnou klobásu.

Vyzkoušet můžete také verzi s dalšími druhy masa nebo libové šunky. Jestliže maso nejíte, nahraďte jeho množství sýrem. I bezmasá varianta salátu je velice chutná.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]