Tyto dvě věci se stanou, když si zabalíte nohu do zelí. Opravdu byste to měli vyzkoušet

Zelí patří k nejoblíbenější zelenině, protože se z něj dá udělat vlastně úplně všechno. Zkuste si do něj ale zabalit vaši nohu, nebudete litovat.

Zelí má nízký obsah kalorií a také vysoký obsah živin. Je to především velký zdroj vitaminu C, vitaminu K a draslíku. Také má protizánětlivé vlastnosti. Po celá staletí se zelí používá k léčbě otoků a modřin. Obsahuje totiž velké množství fytonutrientů, vitamínů, antokyanů a glutaminu, které jsou protizánětlivé a protirakovinné. A z toho důvodu se také používá k léčbě artritidy a sportovních zranění, vždy pod dohledem odborníka.

Co budete potřebovat

Pokud vás začnou bolet klouby, může se stát zelí vaším skvělým spojencem a skvělým doplňkem léků, které potřebujete. Pro vámi připravovaný lék budete potřebovat:

  • kapusta
  • obvaz
  • fólie
  • váleček

Nejprve si zelí pořádně omyjte a odřízněte stopku. Poté ho pořádně rozdrťte, aby pustilo šťávu. Zabalte ho do alobalu a vložte na několik minut do trouby, aby se zahřálo, ale neuvařilo. Přiložte zelí přímo na postižené místo a přelepte gázou nebo průhlednou potravinářskou fólií.

Pomůže vám to

Nohu nechte hodinu zabalenou v zelí. Proces opakujte 2x až 3x denně a uvidíte, že se druhý den budete cítit mnohem lépe. Lepší ale bude, když použijete červené zelí. A to především kvůli tomu, že obsahuje antokyany, což jsou prvky, které dávají zelí červenou nebo fialovou barvu a je o nich známo, že snižují bolesti a záněty kloubů.

Fotografie: Pexels

Dejte si ale pozor. Alergie na zelí sice není nějak moc známá, ale může se objevit. Pokud se tedy u vás objeví otoky, zelí okamžitě odstraňte. Proto předtím zkontrolujte, jestli náhodou nejste alergičtí, protože pokud svědění nebo otok přetrvává, raději běžte k doktorovi, abyste vyjasnili jakékoliv pochyby. Tento lék je ale velmi zdravý, takže pokud se žádný alergie neobjeví, rozhodně ho vyzkoušejte.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*