Nejlegendárnější zpěvák konce 20. století odešel do uměleckého nebe. Na jeho hity nelze zapomenout

svíčky
Fotografie: Freepik

Zpěvák a úspěšný producent zemřel 23. ledna v Miami na Floridě. Za sebou má bohatou kariéru plnou nazpívaných i produkovaných hitů, které zná celý svět. Bylo mu 82 let.

Hudební producent, skladatel a zpěvák Frank Farian odešel do uměleckého nebe. Většina lidí ani neví, že za největšími hity skupin, jako je Boney M nebo Milli Vanilli, stál právě on. Mnoho z nich dokonce sám nazpíval, zatímco frontman kapely jen tančil a otvíral pusu. Slavný hitmaker zemřel pokojně ve svém domě v Miami na Floridě.

Hity těchto kapel zná snad každý

Frank Farian se narodil 18. července v německém Kirnu. Jak uvádí Wikipedie, v 70. letech založil disco-popovou skupinu Boney M. Mužským frontmanem kapely se stal Bobby Farrell. V kapele však působil spíše jako tanečník. Byl to právě Frank Farian, který ve studiu nazpíval mužské vokály. Ty byly používány i při živých vystoupeních kapely.

Mnoho písní od Boney M se stalo celosvětovými hity. Například Daddy Cool, Sunny, Rivers of Babylon nebo Rasputin. Frank Farian založil i další úspěšné kapely, latinskou popovou skupinu No Mercy nebo popovou skupinu Milli Vanilli. Právě jí se týkal také playbackový skandál z roku 1990, kdy se kvůli technickému problému odhalilo, že pěvecké duo zpívá na playback. Farian později potvrdil tisku, že na albech Milli Vanilli zpívali ve skutečnosti jiní. V roce 1990 tak musela kapela vrátit cenu Grammy za nejlepšího nového umělce.

Schytali jsme další ránu. Zemřela zpěvačka, které přezdívali královnou 90. let

V roce 2022 podstoupil operaci srdce

Po skandálu s Milli Vanilli ještě založil skupiny La Bouche a Le Click. Ty už však nikdy nedosáhly podobných úspěchů jako Boney M. V roce 1986 produkoval a mixoval například album pro zpěváka známého jako Meat Loaf, Blind Before I Stop. Za svoji kariéru se mu podařilo prodat přes 850 milionů desek a získal 800 zlatých a platinových certifikací.

V roce 2022 podstoupil operaci srdce, kdy mu byla transplantována chlopeň z prasete. „Moje chlopeň funguje skvěle. Mick Jagger taky dostal přesně takovou. Mám v sobě dobré prase. A jsem za to velmi vděčný,“ citovala CNNPrimaNews Farianovo vyjádření pro deník Bild. Operace mu zachránila a prodloužila život. Ne však na dlouho.

Frank Farian zemřel pokojně 23. ledna v Miami na Floridě. Smutnou zprávu sdělila veřejnosti rodina přes společnost Allendorf Media. Známý producent po sobě zanechal tři dcery a jednoho syna. Bylo mu 82 let. Na SvětěKreativity jsme informovali také o úmrtí herce Toma Wilkinsona. Držitel Zlatého Glóbu a ceny Emmy zemřel v 75 letech.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]