Oblíbený český moderátor zemřel ve věku 75 let. Celý národ vzpomíná na jeho legendární vystoupení

Fotografie: Chmee2 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Legenda diskoték odešla do hudebního nebe. Obzvlášť v 90. letech byl budějovickou ikonou. Lidé si nenechali ujít jeho diskotéky ani oblíbený pořad v rádiu.

V 75 letech zemřel populární DJ a moderátor Vladimír Kostínek. V 90. letech byl králem diskoték a na jeho písně tančil snad každý, píše TN. Stál také u zrodu budějovického rádia Faktor, kde moderoval oblíbený pořad Diskotéka Kostitřas. Oceňovaný byl pro svůj široký hudební rozhled, ale i příjemný hlas a vtip, jímž uměl své posluchače pobavit.

První diskotéku uspořádal v roce 1968

Vladimír Kostínek, známý také pod přezdívkou DJ Kosťa, se narodil 29. března 1949 v Táboře. Většinu mládí však strávil v Sezimově Ústí. Tady také v roce 1968 uspořádal svoji vůbec první diskotéku. Po vojně se pak vyučený elektrotechnik pustil do světa hudby naplno. V roce 1977 založil soběslavskou diskotéku Paluba, která funguje dodnes.

Po revoluci pak stál u zrodu budějovického Rádia Faktor. Tady se stal oblíbeným jeho pořad Diskotéka Kostitřas, jenž patřil k těm nejposlouchanějším. Jeho živá verze se pak přesunula i do sálu českobudějovické Slavie, kde si po mnoho let užívali návštěvníci rokenrolu. Později působil rovněž v Rádiu Oldies i v Českém rozhlase.

Tragická nehoda ukončila život talentovaného hudebníka, jehož hity dodnes rádia pravidelně hrají

Zemřel po dlouhé nemoci

„Opustila nás legenda. Jeden z prvních moderátorů rádia Faktor, Vladimír Kosťa Kostínek. Řada z vás jeho legendární Kostitřas, ať už z éteru, nebo ze Slávky, pamatuje. Ať je ti země lehká, kamaráde, a udělejte tam nahoře pořádnej mejdan!“ informovalo Rádio Faktor na svém facebookovém účtu a vzdalo tak hold jednomu ze svých nejoblíbenějších moderátorů.

V roli moderátora se rovněž objevoval na řadě akcí. Posluchači si cenili především jeho široký hudební rozhled a objevování nových kapel. ​Kariéru ukončil v roce 2022, kdy naposledy vystoupil na akci Disko duní Táborem. Vladimír Kostínek zemřel po dlouhé nemoci 22. května ve věku 75 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o úmrtí legendy českého filmu – Jan Kačer zemřel ve věku 87 let.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*