Zemřela milovaná herečka, která pro své role obětovala vše. Česko i Slovensko plánuje uctít její odkaz

svíčky
Fotografie: Freepik

Neživila se jen jako herečka, svět tuto dámu znal také jako moderátorku a recitátorku. Žena, která byla přezdívána jako dáma podtatranského světa, navždy odešla.

Nejen její kolegové, ale i fanoušci oplakávají smrt oblíbené herečky, moderátorky a recitátorky, která se zapsala do srdcí mnoha lidí. Ve věku 67 let ale nečekaně zemřela, tato informace zasáhla nejen její blízké okolí. Byla pro mnoho lidí opravdovou múzou a zpráva o její smrti nenechala jedno oko suché.

Několikrát oceněná recitátorka, která si získala srdce fanoušků

Pro slovenské milovníky umění je zpráva o úmrtí Veroniky Žoldákové opravdovou ranou. Jednalo se o talentovanou herečku, která dlouhá léta vystupovala v divadle Commedia. Podle webu Dnes24 se jednalo také o téměř ikonickou osobnost města Svit, která se proslavila nejen jako herečka, ale i jako moderátorka a recitátorka.

Kromě všech těchto profesí se věnovala také kulturní a redaktorské činnosti a to právě v obci Svit. Vedla zde místní noviny, starala se o kulturní události v okolí a pracovala jako zaměstnanec Městského kulturního střediska. Zprávu o její smrti zveřejnila její kolegyně na oficiálních, ale i facebookových stránkách obce Svit. To je informace, na kterou upozornil web Topky.

svíčky a květiny

Smrt oblíbeného českého zpěváka (†77) spustila mezi všemi příznivci vlnu smutku

Poslední rozloučení proběhlo nejen v kruhu rodinném

Známá osobnost nejen obce, ale i kulturního života města měla poslední rozloučení dne 9. března a to přímo v místním římskokatolickém kostele svatého Josefa Dělníka. Tato informace byla s dostatečným předstihem uveřejněna na stránkách obce, bylo proto možné se s ženou, která se zapsala do srdcí mnoha obyvatel, přijít rozloučit.

Nejedná se o jedinou smutnou zprávu, kterou jsme čtenářům deníku SvětKreativity v nedávné době přinesli. V předchozím článku, který jsme na stránkách deníku uveřejnili, jsme informovali o smrti české herečky Aleny Livorové-Hesounové, kterou oplakávají fanoušci u nás. Obě dvě sousední země tedy v krátké době zasáhla nepříjemná zpráva, každý se s ní musí vyrovnat po svém.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]