Žena chtěla pomoci bezdomovci tím, že ho ostříhá a upraví mu jeho vousy. Najednou zahlédla, co má pod svým oblečením. Všeho nechala a ihned zavolala na tísňovou linku. Z jakého důvodu?

Bezdomovci jsou všude kolem nás. Velmi často je potkáme hlavně ve velkých městech. Rozdělit se dají do dvou kategorií. Ti, kteří chtějí být na ulici dobrovolně, jelikož tento život chtějí. A potom je zde skupina těch, kteří měli v životě problémy, jsou na ulici ne vždy vlastní vinou, chtějí se vrátit zpět do života, ale to není vždy možné. A právě těmto lidem se snaží mnoho jiných pomáhat. Mimo jiné i žena z našeho příběhu, která jednomu takovému nabídla zajímavou službu.

Žena nabídla, že upraví jeho vizáž

Žena byla vyučenou kadeřnicí a tak se nabídla, že muži vylepší jeho účes a také mu upraví vousy. To proto, aby nevypadal tak zanedbaně. I díky tomu by mohl jít žádat o práci, stejně jako by se mu mohlo podařit získat více peněz na jídlo, bez kterého nepřežije. I když muž už dávno ztratil důvěru k lidem, v tomto případě souhlasil a svolil, že ho žena může ostříhat. Byl to po dlouhé době někdo, kdo mu nabízel určitou pomoc. Bylo tedy jasné, že ji chce využít.

Žena si všimla něčeho zajímavého

Když se muž usadil, vyhrnuly se mu kalhoty. Najednou žena uviděla, že jeho nohy nejsou zcela v pořádku. Ptala se ho, co se stalo. Muž odpověděl, že ho před nějakou dobou srazilo a přejelo auto. Řidič ujel a bezdomovec nešel k lékaři, jelikož neměl potřebné pojištění. Bohužel se ukázalo, že problém je mnohem větší, než jenom pohmožděniny. Muž se nejenom nemůže dobře postavit na nohy, ale také se mu vlivem zranění šíří infekce do celého těla. Když to žena viděla, neváhala a ihned musela vytočit tísňovou linku.

Byl odvezený do nemocnice

Samotný bezdomovec do nemocnice nechtěl, ale nejenom lékaři, ale i žena ho přesvědčili, že je to jediná možnost. Jinak bude mít strašné bolesti a brzy umře. A tak nakonec svolil a nechal se do nemocnice odvézt. Po několika týdnech léčení dali lékaři vše do pořádku. Nejenom, že eliminovali infekci, ale také se jim povedlo dát nohy dohromady tak, že se na ně muž mohl zase bezbolestně postavit a mohl opět bez jakýchkoliv problémů chodit.

Vrátil se na své místo

Po léčbě se bezdomovec vrátil opět na své místo. Zde ho opět objevila Lolly. Tedy žena, která ho předtím chtěla ostříhat. Ptala se na jeho zdravotní stav a muž jí velmi děkoval. Jenom díky ní nyní může zase chodit a již ho nohy nebolí. Žena byla ráda, že se vše podařilo. A samozřejmě mu navrhla, že mohou dokončit to, co dříve nevrhla. Tedy že ho konečně ostříhá a že mu upraví vousy. Po několika desítkách minut byl muž doslova k nepoznání. Podpořil to i fakt, že žena pomáhá jako dobrovolnice v organizaci na pomoc bezdomovcům. Ta mu dala možnost se vysprchovat, stejně jako nové čisté oblečení. Nejednou byl z bezdomovce stylově oblečený moderní muž, o kterém by málokdo tipoval, že žije na ulici.

Snaha o návrat do běžného života

Daná pomoc bezdomovce změnila natolik, že chtěl vyjádřit vděk. A to tím stylem, že již nechtěl být závislý na druhých. Rozhodl se proto, že si půjde hledat práci. S tím souvisí i možnost mít příjem a také bydlení. A to vše jenom díky Lolly, která se rozhodla nezištně pomoci a která byla natolik všímavá, že zjistila, že muž má zraněné nohy. Bez její pomoci by patrně velmi brzy v bolestech zemřel. Nyní se pokouší o návrat do běžného života.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]