Žena natočila svou umírající matku. To, co stařenka popisovala, vás vyvede z mylných představ

Fotografie: Depositphotos

Podívejte se na toto fascinující video. Umírající žena na něm své dceři říká, že vidí anděly. Fenomén halucinací na smrtelné posteli už byl zkoumán i vědecky.

Věřící lidé budou mít po zhlédnutí tohoto videa celkem jasno. Možná však přesvědčí i nevěřící Tomáše. To, že mnoho lidí před smrtí prožívá podobná zjevení, je už dobře zdokumentováno. Případ, na který upozornil web Pokukaj, jen nahrává tomu, že je něco mezi nebem a zemí, co stále nejsme schopni pochopit ani racionálně vysvětlit. Ale děje se to a poměrně často.

Vidí anděly a ukazuje na strop

Na záběrech můžete vidět starší ženu, která leží v posteli. Nezbývá jí už mnoho života. Na její tváři se však rozlévá úsměv a v jejích očích můžete číst úžas i úlevu. „Co vidíš?“ ptá se její dcera. „Anděly,“ odpovídá její matka. „A kde jsou,“ ptá se dcera. „Na stropě,“ odpovídá matka a rukou ukazuje tím směrem. Dcera pak natočí kameru ke stropu a řekne, že ona tam nic nevidí. Poté záběr končí.

„Mnoho lidí se dnes bojí vlastní smrti a má potíže zvládnout odchod svých blízkých. Pokud dokážeme rozpoznat, že smrti není proč se bát, možná budeme schopni žít život plněji. Vědomí, že smrt není konec, by mohlo vyřešit některé naše společenské potíže založené na strachu,“ uvádí web LiveAbout. Zážitky umírajících lidí tak mohou ostatním pomoci změnit celkový postoj ke smrti.

Z videa je patrné, že poslední chvíle této ženy jsou naplněné klidem a němým úžasem. Skutečně však vidí anděly? Fenomén vizí na smrtelné posteli rozhodně není ničím novým. Věřící lidé tu nemají o čem pochybovat, ovšem ti nevěřící hledají nějaké racionální vysvětlení, které by vylučovalo existenci věcí, jež nás přesahují. Vědecky se tento fenomén začal zkoumat ve 20. letech minulého století.

Jasné známky toho, že jsou vám zesnulé duše nablízku: Nejspíše pokusy o spojení nevědomky ignorujete

Racionální vysvětlení zatím stále pokulhávají

K jednomu z racionálních vysvětlení patří teorie, že tyto vize vytváří mozek umírajícího, aby mu ulehčil odchod. Ve hře mohou být i léky, které umírající lidé často užívají a mohou je v tomto směru ovlivnit. Jenomže tato vysvětlení zdaleka nepokrývají všechny případy. Nevysvětlují, jak je možné, že někteří umírající vyjmenovávají své mrtvé přátele a příbuzné, včetně těch, o nichž neví, že už jsou mrtví.

Dalším silným argumentem jsou očitá svědectví těch, kteří jsou umírajícím nablízku. Mnoho příbuzných, ale i členů ošetřujícího personálu potvrdilo, že tyto vize spatřili také. Což by vylučovalo možnost, že se jedná o pouhý výplod mozku umírajícího. Někteří lidé dokonce potvrdili, že s umírajícím člověkem absolvovali kousek jeho cesty na druhou stranu a viděli ho, jak odchází do světla.

Zdá se, že skutečnost odhalí každý až v hodině vlastní smrti. Do té doby se může sám rozhodnout, čemu bude věřit. Někteří lidé však mají v tomto tématu mnohem jasněji. Jsou to ti, kteří se ze smrti vrátili do života. Na SvětěKreativity se můžete podívat na výpověď dvou žen, které „vstaly z mrtvých“.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]