Omylem dostala na účet 171 milionů Kč a začala je vesele utrácet. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat

Fotografie: Depositphotos

Žena, které na účet přišlo několik milionů, to nijak neřešila a ihned začala utrácet. Následky na sebe ale nenechaly dlouho čekat.

Na jednu obyvatelku Melbourne čekalo jednoho rána velké překvapení. Na její účet bylo z digitální aplikace Crypto.com převedeno několik milionů korun. Ona ale místo toho, aby to začala řešit, raději začala hned utrácet. A jak vám už asi došlo, nedopadlo to úplně podle jejích představ. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Byl to jeden velký omyl

Singapurská společnost během auditu zjistila, že v květnu 2021 omylem vrátila téměř 171 milionů korun společnosti ženy Tevamanogari Manivel. Ona ale chtěla vrátit pouze 1700 korun. Podle soudních dokumentů zaměstnanec společnosti omylem zadal do pole částky platby číslo účtu. Společnost na tuto chybu přišla až po několika měsících, kdy tato žena a její sestra utratily už docela dost.

Crypto.com, který počátkem tohoto roku přišel o kryptoměnu v opravdu velké hodnotě, podal žalobu na ženu a její sestru a požaduje vrácení peněz. Jenže žena už koupila velký dům s pěti ložnicemi v Craigieburn. „Je prokázáno, že tento dům byl získán za peníze, které nebyly ženy, která ho koupila. Tím pádem tento dům nikdy nebyl a ani nemohl být její.“, toto a ještě více věcí stojí v obžalobě.

Fotografie: Pexels

Měla se zachovat úplně jinak

V únoru letošního roku soud zmrazil ženin účet. Nejvyšší soud ve Victorii však nyní rozhodl, že majetek v hodnotě mnoha milionů dolarů musí být prodán a žena musí společnosti vrátit peníze. Případ se má vrátit k soudu v říjnu a sestra ženy využila právní poradenství. Žena v okamžik, kdy uviděla velké peníze na svém účtu, měla zavolat odesílateli a sdělit mu, že se stal nejspíš nějaký omyl. Toto ale žena neudělala.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*