Zjistěte co se stane, když hodíte do květináče s orchidejí kostku ledu!

Orchidej phalaenopsis je jedna z nejkrásnějších pokojových rostlin. Zpravidla ji kupujeme v květu. Ale přichází okamžik, kdy květiny opadnou a majitelé orchidejí začnou přemýšlet, co dělají špatně. Řekneme vám, proč orchidej nekvetou a jak to můžete napravit.

Průměrná doba kvetení phalaenopsis orchidejí je 3 měsíce. To se obvykle děje dvakrát nebo třikrát ročně. Přerušení mezi kvetením může být zpožděno o několik měsíců. Chcete-li dosáhnout kvetoucích orchidejí, zkuste naše tipy.

  • Zajistěte pokles teploty orchidejí: dejte květináč v noci na chladném místě (až 15 stupňů).
  • Snižte množství dusíku v hnojivech. A fosfor by měl zvítězit, protože stimuluje kvetení.
  • Vzduch kolem květináče navlhčete.
    Umístěte nádobku na orchidej po dobu 5 dnů na tmavém místě. Po 3 týdnech by měla orchidej uvolnit pupeny. Tato metoda je vhodná pouze pro dospělé a zdravé rostliny.
  • Namísto zalévání se doporučuje dát pár kostek ledu do květináče orchidejí, díky kterým začne květina opět kvést.
  • Pokud si všimnete, že kvetoucí orchidej aktivně pouští kořeny nebo listy, znamená to, že má odpovídající období vývoje. Dokud toto období neskončí, rostlina nebude kvést. Buďte trpěliví.
  • Nejdůležitější věcí je poskytnout vaší orchideji náležitou péči. Miluje velké množství světla a bojí se přebytečné vlhkosti.

Možná máte svá tajemství, jak dosáhnout těch nejkrásnějších orchidejí snadno a rychle. Podělte se s námi o ně v komentářích.