Zlaté české ručičky aneb dětská hřiště české výroby

Ze svých mladých let si pamatuji dřevěná dětská hřiště nazývaná také „indiánské vesničky“. Ty nahradily železné kolotoče, prolézačky a houpačky vyráběny sériově, včetně nevzhledných betonových hřišť. Celkově se mnohá městská sídliště proměnila v betonovou džungli.

Dnes se ovšem řada výrobců navrací převážně k přírodním materiálům a na dětských hřištích opět nechybí provazové žebříky, šplhací lana s uzly, sítě a další. Stejně tak šedivé fasády domů ožily různými barvami a na trávě nejsou cedule: Děkujeme, že nešlapete po trávníku. Naopak čím více zeleně – tím lépe.  Ať mají děti kde běhat a rodiče kde relaxovat. Přece jen existuje něco, co se době dávno minulé nedá vytknout. Hrací hřiště byla čistá, udržovaná – dnes, aby se člověk bál dítě posadit do pískoviště, kde hrozí, že najdou poklad v podobě psích výkalů. Ne v každém městě tomu tak je. Ale dost polemizování, protože dětské hřiště se skluzavkou můžete mít dnes i na své zahradě pouze pro své děti s jejich kamarády.

houpačka

Vlastní zahrada je jako malý ráj

Mít vlastní zahrádku je dnes skutečně výhra. Můžete si jí zařídit v jakém duchu se vám zachce. Umístit lavičku pod strom a relaxovat, posezení s přáteli, postavit gril, vybudovat okrasnou skalku, umístit jezírko, bazén a vaše malá oáza klidu a pohody je vám plně k dispozici. Dětská hřiště jsou hitem posledních let a při členění zahrádky by se na tento fakt nemělo zapomínat. Stejně tak i zahradní domky české výroby, kde je možné uskladnit zahradní náčiní, nábytek i dětské hračky.

zahradní domek

Všechny domky českého výrobce jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a jejich sestavení není složité. Potřebovat budete pouze základní dílenské vybavení. Pokud si ani tak netroufáte, lze tuto práci přenechat odborníkům, protože ke každému domku nabízejí i montáž. Není se tedy čeho obávat.

Obrázek: domky-herold.cz